DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Targi Pracy kolejny raz w Ostrowie Wielkopolskim. Chętnych nie brakowało

W Ostrowie Wielkopolskim odbyła się kolejna edycja targów pracy.

Podczas targów swoją ofertę przedstawiło ponad 40 przedstawicieli firm, którzy działają na terenie powiatu ostrowskiego w branży przemysłowej. Poszukiwani do pracy są m.in. specjaliści z zakresu obróbki różnego rodzaju metali. – Warto pokazywać się na takich targach, bo ludzie cały czas szukają nowych wyzwań, a my poszukujemy pracowników. Jesteśmy w tym roku po raz pierwszy i chcemy zobaczyć, jaki będzie odzew – powiedział nam jeden z przedsiębiorców.

Swoje stanowisko miały także służby mundurowe. Wolne wakaty są chociażby w policji, w służbie więziennej czy w wojsku. – Można było przyjść, zapytać i zaznajomić się z charakterystyką pracy w policji – mówi sierż. sztab. Patrycja Naczke z KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Organizatorzy targów pracy chcieli nie tylko wypełnić lukę na lokalnym rynku pracy. Kolejny cel targów to chęć by młodzież, która kształci się w szkołach ponadpodstawowych w regionie po zakończonej nauce zasiliła lokalny rynek pracy. Była też oferta dla tych, którzy po skończonej szkole średniej chcą konstytuować naukę.

Targi organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się już po raz 10. Kolejna odsłona wydarzenia już wiosną przyszłego roku.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • H
  Heheszek

  wtorek, 12 marca, 2024

  Z ostrożności procesowej – bo Władzie Miasta wytaczają procesy sfrustrowanym mieszkańcom komentującym podobne artykuły- wyjaśniam, że poniższe rozważania bazują na doświadczeniach własnych i informacjach zawartych na stronie PUP w Ostrowie i są próbą ustalenia stanu faktycznego.
  Według oficjalnej strony PUP w imprezie targowej podmiotów oferujących pracę na dzień 22.02.2024 chęć udziału zgłosiło około 25 oferentów. Zakładam, że do dnia targów zgłosiło się kolejnych kilka podmiotów, być może łącznie było ich 40. W ramach targów, pracowników szukały również jednostki budżetowe: policja, straż pożarna, wojsko, areszt śledczy. I znowu fajnie.
  Problem jest jednak w tym, że próżno szukać oferty nowych firm, nowych inwestorów lokujących swoje firmy, fabryki, filie w Ostrowie. Oczywiście powodów jest wiele, w tym tak zwane „naturalne” bezrobocie, które również za informacjami zawartymi na stronie PUP wynosi około 3%.
  I tu właśnie brakuje informacji podstawowych i pytań dziennikarzy:
  1. Dlaczego z roku na rok nie przybywa istotnie oferty nowych firm otwierających się w Ostrowie?
  2. Czy jeśli problemem jest brak rąk do pracy, to jak wygląda strukturalnie przyszłość ostrowskiej młodzieży kończących szkoły średnie w Ostrowie?
  3. Ilu z absolwentów szkół szuka pracy w mieście, a ilu z nich wyjeżdża na studia do dużych ośrodków akademickich, a następnie wraca do Ostrowa i ma szanse znaleźć pracę zgodną ze swoimi aspiracjami i umiejętnościami?
  4. Na jakie zarobki mogą liczyć młodzi ludzie po ostrowskich szkołach?
  5. Co myślą pracodawcy o poziomie kształcenia w szkołach w Ostrowie i czy ostrowskie szkoły mają szansę kształcić dostatecznie dobrze?
  6. Jakich specjalistów i z jakich branż najbardziej brakuje w Ostrowie?
  7. Jaki jest cel organizowania targów pracy przy bezrobociu na poziomie 3%? I czy cel taki udało się osiągnąć?
  8. Kto z władz miasta, powiatu i regionu w ogóle wziął udział w targach i co miał do powiedzenia?

  Cieżko z treści artykułu nawet zarysować odpowiedź na tak postawione pytania, co lokuje artykuł w serii artykułów marketingowych.
  Szkoda.
  Miłego dnia.

  Odpowiedz
  • M
   myślący

   wtorek, 12 marca, 2024

   Brakuje pytań dziennikarzy od dawna i to w milionach tematów. Obecne dziennikarstwo to ctrl+c, ctrl+v, ze stron UM, starostwa, policji. Zero swoich inicjatyw, zero poszukiwań, zero niewygodnych pytań.

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz