Talent to jest „coś”! Ostrowianie wyróżnieni przez Kuratora [FOTOGALERIA]

0
Ostrowianka Hanna Szczepaniak tańczy od właściwie od zawsze, choć intensywnie rozpoczęła swoją karierę, gdy była w przedszkolu. Od tego czasu nieprzerwanie szkoli taneczne umiejętności i zdobywa wiele nagród i tytułów. Do jej kolekcji dołączył tytłu „Utalentowanego Młodego Wielkopolanina”, który zdobyła w Poznaniu. Razem z nią jeszcze koledzy ze szkoły.

VII Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan w Poznaniu odbyła się z udziałem silnej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Ostrowa Wielkopolskiego. Grupa teatralna zaprezentowała w stolicy Wielkopolski spektakl „O wolności słowami świętego Jana Pawła II”. Do występu przygotowały młodzież Teresa Zadka, Anna Berkowska i Agnieszka Śniegowska. Hanna Szczepaniak, uczennica SP nr 6 prezentowała się też indywidualnie. Była to także jedyna tancerka z całego województwa, która zatańczyła przed przedstawicielami Kuratorium Oświaty. – To tylko garstka dzieci i młodzieży, którą mogliśmy pomieścić. Gdybyśmy mieli okazję pokazać wszystkie talenty z Wielkopolski, to gala trwałaby cały dzień – podsumowała wydarzenie Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolska Kurator Oświaty.

Jak wygląda przygotowanie gali? Szkoły z Wielkopolski zgłaszają do kuratorium kandydatów, czyli największe talenty, po czym komisja wybiera i zaprasza tylko te najbardziej uzdolnione dzieci i młodzież. Podczas gali uhonorowano też uczniów województwa wielkopolskiego stypendiami Ministra Edukacji Narodowej za wybitne wyniki osiągane w olimpiadach i zawodach międzynarodowych. W tym roku łącznie 3 tysiące złotych otrzymało 14 młodych Wielkopolan.

Galeria zdjęć z gali i z występu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim udostępniła Urszula Szczepaniak.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick