Tak będzie wyglądał ostrowski rynek? Mieszkańcy mogą mieć na to wpływ

26
We wtorek na ostrowskim rynku odbyło się spotkanie, na którym ustawiono stoisko informacyjno-promocyjne, by pokazać plany mieszkańcom i zasięgnąć opinii. Plany trochę pokrzyżowała pogoda, ale udało się pokazać jak m.in. ma wyglądać ostrowski rynek, który również przejdzie rewitalizację.

Zmiany na rynku wchodzą w skład planu rewitalizacji śródmieścia. Pozostałymi elementami projektu jest remont ogródków jordanowskich, sali sesyjnej, amfiteatru w parku miejskim oraz ciągu ulicy od Placu Rowińskiego przez Wiosny Ludów po koniec deptaku.

Prezentowane wczoraj projekty pokazywały też odświeżony ostrowski Rynek, z nasadzonymi dużymi drzewami, nowymi klombami, stolikami tworzącymi strefę relaksu i dodatkowymi ławkami. Kompleksowy projekt rewitalizacyjny to koszt 11 milionów złotych. Ponad 9 milionów złotych to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Dodatkowo śródmieście mają ożywić pomysły mieszkańców dofinansowane w ramach tegorocznego Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. – Całkowita pula przeznaczona na budżet obywatelski to milion złotych. Mieszkańcy mogą składać swoje pomysły na rewitalizację śródmieścia do kwoty 20 tysięcy złotych brutto. Jeszcze 29 sierpnia do godziny 19.00 służymy pomocą w referacie obsługi mieszkańca – powiedziała Izabela Jędrzejak-Czaja, inspektor Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych w ostrowskim magistracie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

26 KOMENTARZE

 1. Pani Prezydent, kiedy wróci do Ostrowa Wlkp lokomotywa wąskotorowa ? Przechowanie tam gdzie ją naprawiano też kosztuje.
  Za te pieniądze już dawno stałaby wiata.

  • To jest największy przekręt OBO, media w tej sprawie milczą. Wydane pieniądze podatników poszły w d4. Dziękujemy!!! ZERO REAKCJI KOGOKOLWIEK. 🙂

 2. Po pierwsze niech pozbędą się aut z rynku gdzie nie ma niby parkingów i jest zakaz wjazdu bo aut jest tam mnóstwo jak prywatny parking (nawet w niedziele) i spory ruch. Może tak dostawy w godz 9-do 10 i 18-19. Potem totalny zakaz ruchu także dla mieszkańców. …

 3. Zapomnieli tylko w tle umieścić kilka samochodów. Niestety nasi Radni jak i Pani Prezydent od lat nie potrafią bądź nie chcą sobie z tym poradzić.

 4. Ostrów zaśmiecony, zwłaszcza w centrum. Brak koszy na śmieci na ulicach. Psie kupy na rynku i wszędzie. Kara za nie sprzątanie po psie zamiast podatku .

 5. Zobaczcie jak wygląda piekan kamienica pod filarami róg ulicy Kolejowa a Zielny rynek , gdzie jest straż miejska przecież elewacja z tego budynku sypie się ludziom na głowę tam za jakiś czas dojdzie do tragrdii tym bardziej że jest to bardzo ruchliwe miejsce z przejściem dla pieszych .

 6. Na wizualizacji wokół drzew beton sięgający pni! Tak nie można – skąd drzewa mają czerpać wodę, jeśli je tak zabetonują?! Szanujcie zieleń, bo widzicie, co się dzieje na świecie i u nas…

 7. Niech jest ładny rynek zieleń a e przydałby się aquapark w Ostrowie Wlkp bo przecież musimy jeździć dość daleko poza nasze miasto i tam zostawiać kasę a zimą to całkiem nic

 8. Poproszę o procentowy udział zieleni na m2 w strefie rynku, ile to jest 5%? 10% góra… reszta to szary bruk… a gdyby tak więcej trawy, ścieżki z trawy, więcej zieleni… uschniemy, już dziś jest tyle miejsc w ostrowie i w regionie gdzie place zabaw czy miejsca spędzania wolnego czasu wybetonowane za marnymi gałązkami imitującymi drzewo.

 9. Nasz Ostrow coraz ładniejszy nic dodać nic ująć. Tylko my mieszkańcy ul.Wroclawskiej ,nie możemy nawet okna otworzyć latem!!! TAKI SMRÓD. Mieszkając w domach jednorodzinnych nie możemy posiedzieć na dworze.Jeden fetor z wysypiska śmieci, fabryki asfaltu .Dramat .My też płacimy PODATKI. Może w końcu ktoś się tym zajmie.Nam za chwilę TEZNIE nie pomogą, które mają być atrakcją Ostrowa Wielkopolskiego.Przed wyborami każdy obiecuje a później zapomina !!!

 10. A co z wysypiskiem śmieci?Już wszyscy zapomnieli .My mieszkańcy ul.Wroclawskiej na dwór wyjść nie możemy taki smród ,okna latem otworzyć nie można .Teznie park rozrywki a może te pieniądze przeznaczyć na modernizację wysypiska? My też płacimy PODATKI. Zapraszam na Ul.Wroclawska wszystkich radnych z panią Prezydent na grilla. TYLKO proszę, wziąść ze sobą klapki na muchy .

 11. Wreszcie tego piwska nie będzie bo to wstyd na rynku same pijaki i te ogrudki wywalone na pół ulicy. Powinno być jak kiedyś gdy jeździły autobusy i rynek tętnił życiem a teraz co same bary i banki.

 12. Ludzie drodzy, obudźcie się. Jest ładny Rynek z kostką granitową. Zaniedbany bardzo, ale zamiast posprzątać proponuje się wydanie grubych pieniędzy na jego zabetonowanie. Szczyt niegospodarności to za mało powiedziane.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick