DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Projekt przebudowy stadionu przy ul. Kusocińskiego okiem lekkoatletów [WIDEO]

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała wizualizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Kusocińskiego, którego gruntowna modernizacja niebawem się rozpocznie. Robi ona wrażenie, a co najważniejsze spełnia oczekiwania przedstawicieli Klubu Sportowego Stal LA oraz piłkarzy nożnych Centry, którzy w głównej mierze będą korzystać z obiektu. Cała inwestycja ma kosztować ponad 28 milionów złotych.

Obiekty sportowe przy ul. Kusocińskiego są ważnym miejscem na mapie Ostrowa Wielkopolskiego. Część należy do spółki BM Stal, która kilka lat temu rozpoczęła modernizację hali sportowej. Druga, to własność urzędu miejskiego, który w ostatnich dniach przedstawił wizualizację stadionu lekkoatletycznego po gruntownej modernizacji. Zagospodarowanie terenów w tej sytuacji było zadaniem dość karkołomnym, ale po konsultacji ze specjalistami oraz przedstawicielami KS Stal LA udało się uzyskać efekt satysfakcjonujący wszystkich przyszłych użytkowników.

Bieżnia będzie posiadać tylko pięć torów, co niestety nie pozwoli na organizację imprez rangi mistrzowskiej. Trenerów oraz samych zawodników ten fakt specjalnie nie martwi. Nowoczesny obiekt, który ma kosztować ponad 28 milionów złotych z czego 12 to dofinansowanie z Polskiego Ładu, umożliwi na pewno organizację seniorskiego mityngu z udziałem żółto-niebieskich. Zapewnia to trener KS Stal LA – Marek Walczak (rozmowa wideo poniżej).

Prace rozbiórkowe mają rozpocząć się w bieżącym tygodniu i wiele wskazuje na to, że obiekt zostanie zmodernizowany szybciej niż hala BM Stali. Ta już od pięciu lat jest jednym wielkim placem budowy. Przez najbliższe 20 miesięcy lekkoatleci oraz piłkarze nożni Centry Ostrów będą musieli korzystać z obiektów zastępczych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz