DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Tak będą wyglądać pierwsze ścieżki rowerowe w centrum Pleszewa [WIZUALIZACJE]

Pleszewscy rowerzyści wreszcie doczekają się ścieżek w centrum miasta przeznaczonych wyłącznie dla nich. Powstaną one w wyniku remontu kilku ulic w tym rejonie. To efekt opracowania przygotowanego w ramach realizacji projektu „Smart Pleszew” z konkursu „Human Smart Cities”. Ideą jest stworzenie „inteligentnego miasta” zaprojektowanego przez mieszkańców, aby jak najlepiej oddawało ono potrzeby lokalnej społeczności. Pomysły właśnie wchodzą w życie. – Na razie realizujemy pierwszy etap ścieżek rowerowych przy okazji kompleksowych robót związanych z rozdziałem kanalizacji i odtworzeniem nawierzchni dróg – wyjaśnia Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

CZYTAJ: Kradł prąd, a przed policjantami ukrył się w… wersalce

Mieszkańcy biorący udział w projekcie zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem dla centrum miasta będzie stworzenie ścieżek rowerowych w ciągu ul. Zamkowej, która prowadzi do Rynku przez ul. Ogrodową, Słowackiego aż do budowanego właśnie ronda. Ciągi rowerowe o długości prawie 600 metrów będą pokryte asfaltem, a ich koszt wyniesie 530 tys. zł.

Na ul. Targowej również powstanie ścieżka rowerowa, ale z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. – Na budowę nowego ronda i modernizację ul. Targowej przeznaczamy ponad 4 mln zł, z czego ponad 2,3 mln to rządowe dofinansowanie – dodaje włodarz.

CZYTAJ: Praca na Placu Rowińskiego wre. Kiedy można spodziewać się ich końca?

Jak zapowiadają władze miasta, to dopiero początek budowy ścieżek rowerowych w Pleszewie. Kolejne mają powstać w innych częściach miasta i będą one realizowane według opracowanej wcześniej koncepcji. Niewykluczone, że ciągi rowerowe powstaną także na terenach wiejskich przy drogach krajowych. Aby jednak do tego doszło, trzeba się porozumieć z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmowy trwają. Na razie władze miasta nie podają, o jak długie odcinki chodzi oraz ile może kosztować ich budowa. W budżecie zarezerwowano na razie pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej ścieżki przy DK11, która ma zostać przekazana GDDKiA.

Napisz do autora

Komentarze (2)
  • L
    Luk

    środa, 9 września, 2020

    Bardzo fajna sprawa. Popieram!

    Odpowiedz
  • E
    Ed

    piątek, 11 września, 2020

    A dla pieszych juz nie bedzie chodnikow ?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz