Kradł prąd, a przed policjantami ukrył się w… wersalce

0
zdjęcie poglądowe
38-latek odpowie za nielegalny pobór prądu w jednym z mieszkań na terenie Kalisza. Odkryto, że w mieszkaniu wykonano połączenia instalacji elektrycznej w taki sposób, by ominąć liczniki. Mężczyzna przed zatrzymaniem przez policjantów próbował ukryć się w wersalce w jednym z pokoi. Wpadł w ręce policjantów i grożą mu teraz wysokie kary oraz więzienie.

Z ustaleń policjantów oraz pracowników zakładu energetycznego wynikało, że na terenie jednego z mieszkań w Kaliszu dochodzi do nielegalnego poboru energii elektrycznej. Funkcjonariusze zapukali do drzwi, a 17-latka próbowała ich przekonać, że nikogo oprócz niej nie ma w mieszkaniu. – Policjanci nie dali się zwieść zapewnieniem dziewczyny. I już po chwili okazało się, że mieli rację. Ojciec nastolatki, chcą uniknąć odpowiedzialności ukrył się w wersalce, stojącej w jednym z pokoi. Podczas wykonywanych na miejscu czynności ujawniono, że w mieszkaniu wykonano połączenia instalacji elektrycznej w taki sposób, że doszło do całkowitego pominięcia układu pomiarowego – licznika – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ: W Krotoszynie i Pleszewie stanie mobilne centrum drive-thru

38-latek został zatrzymany i już usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi mu do pięciu lat więzienia. Dodatkowo czekają go konsekwencje z ramienia zakładu energetycznego, który może nałożyć karę pieniężną oraz wstrzymać dostawę prądu w tym mieszkaniu. Wszyscy musimy mieć świadomość, że osoby, które nielegalnie pobierają energię elektryczną swoim lekkomyślnym działaniem mogą doprowadzić do tragedii. Każda nieuprawniona ingerencja w instalację elektryczną może doprowadzić do porażenia prądem lub pożaru, a w połączeniu z instalacją gazową przyczynić się do wybuchu gazu i śmierci osób – przypominają policjanci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick