Tajna akcja policyjna? 74-latek nie dał się nabrać

1
Fot. pixabay.com
Kolejna próba oszustwa na seniorze nie powiodła się! 74-latek, z którym kontaktowali się oszuści zachował zimną krew i nie dał się okraść. O całej sytuacji powiadomił policjantów, przychodząc osobiście do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Do próby oszustwa doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu kaliskiego. Dzwoniący przedstawił się powiedział, że jest policjantem i podał swój numer służbowy. – Jednocześnie poprosił by 74-latek wybrał numer 997 nie rozłączając połączenia, w ten sposób miało dojść do potwierdzenia danych rzekomego policjanta. Po wykonaniu działań zgodnie z udzieloną przez mężczyznę instrukcją, senior usłyszał w słuchawce głos innego mężczyzny, który potwierdził dane pseudo policjanta. Następnie oszust poinformował seniora, że rozpracowuje właśnie zorganizowaną grupę przestępczą i prosi, aby mu w tym pomóc. Nieznajomy zaczął wypytywać kaliszanina czy posiada w domu jakąś większą sumę pieniędzy oraz biżuterię – informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Fałszywy policjant poinformował 74-latka, że trzymanie dużych sum pieniędzy w miejscu zamieszkania jest zabronione i próbował nakłonić mężczyznę do spakowania gotówki i przekazania jej rzekomemu funkcjonariuszowi, który przyjdzie do jego mieszkania. – Na szczęście senior w porę zorientował się, że osoba dzwoniąca nie ma nic wspólnego z Policją, czy innymi służbami. Powiedział, że chce spotkać się z funkcjonariuszem na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Oszust szybko zakończył rozmowę i już więcej nie zadzwonił – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Senior nie czekając, osobiście pojawił się na kaliskiej komendzie i opowiedział prawdziwym funkcjonariuszom o całej sytuacji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick