„Ta sytuacja nic w radzie miasta nie zmienia”

0
Przed rokiem Magdalena Waliszewska jako oskarżona broniła się przed zarzutami o przywłaszczenie pieniędzy i zawiesiła członkostwo w klubie Przyjazny Ostrów. Teraz, na pół roku przed końcem kadencji rady miejskiej zdecydowała się złożyć mandat radnej. Jakie może mieć to konsekwencje dla porządku funkcjonowania rady miasta? - To praktycznie nic nie zmienia - mówi Łukasz Jędrzejak, radny miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Układ sił pozostaje taki jaki był. Wcześniej był stosunek głosów 12 do 11 dla opozycji, teraz będzie 12:10. Tyle – dodaje przewodniczący rady miejskiej Marian Herwich, który złożenie mandatu przez Magdalenę Waliszewską zgłosił do komisarza wyborczego. Ten ma 14 dni na podjęcie decyzji, czy będą potrzebne wybory uzupełniające.

Jednak zgodnie z Dziennikiem Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej z 16 stycznia 2018 roku, nie przeprowadza się nowych przedterminowych i uzupełniających wyborów w czasie trwania kadencji takich organów jak rada miejska.

Najprawdopodobniej więc ostrowska rada do 15 listopada funkcjonować będzie w 22-osobowym składzie. W całej zamieszaniu jedno jest jednak pewne. Już dawno miasto Ostrów Wielkopolski nie pamięta tylu turbulencji podczas jednej kadencji.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick