Szymon Tokarski w etapie bitew The Voice Kids. Opowiedział nam, jak się zaczęła jego przygoda [ZDJĘCIA]

0
Szymon Tokarski z podostrowskich Karsek przeszedł pierwszy etap programu The voice kids. Odwrócił dwa fotele jurorskie, a na trenerkę wybrał Cleo. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewał piosenkę Dody pt. „Nie daj się”. Na co dzień jest uczniem szkoły podstawowej, ale uczęszcza też na zajęcia wokalne do Ostrowa i Kalisza. Jak mówi, udział w programie to spełnienie jego marzeń.

Przygoda Szymona ze śpiewaniem trawa już ponad 4 lata. – Wszystko zaczęło się od przedszkola. Podczas zabawy podśpiewywałem sobie coś pod nosem i pani wychowawczyni dostrzegła, że wychodzi mi to całkiem ładnie. Wtedy zapisała mnie na pierwszy konkurs i tak to się zaczęło – tłumaczy młody wokalista.

Lawina ruszyła. Zaczęły się pierwsze sukcesy i nagrody. W 2019 roku został wyróżniony przez prezydent Ostrowa Wielkopolskiego tytułem Młody Talent. Szymon jest uczniem 4 klasy, uczy się jednak nie tylko w szkole. W poniedziałki, wtorki i piątki ma zajęcia wokalne, a w środy gitarę. – Kiedyś obejrzałem odcinek The Voice Kids z Roksaną Węgiel i pomyślałem, że jak będę pracował i dążył do swoich marzeń, to mogę tam też wystąpić – mówi Szymon.

Jak mówi mama chłopca, Szymon , kiedy rozpoczynał się nabór każdej edycji, pytał, czy może wziąć udział w programie. – Kiedy z mężem usłyszeliśmy w radiu, że ruszają zapisy do kolejnej edycji, stwierdziliśmy, że syn jest już gotowy i warto spróbować – wyjaśnia Agnieszka Tokarska.

W tym roku castingi do programu odbyły się online. Należało wysłać dwa nagrane utwory, po jednym w języku polskim i angielskim. Udało się i po jakimś czasie Szymon otrzymał wiadomość z zaproszeniem do programu. – Przyjechaliśmy tam bardzo wcześnie, na początku bardzo się stresowałem. Okazało się, że próby odbywają się na dużej scenie, tam gdzie przesłuchania w ciemno. Jak tam wszedłem, to stwierdziłem, że nie ma sensu się stresować – tłumaczy młody wokalista.

Szymon jest przebojowym chłopcem, na co dzień słucha polskiej muzyki, najczęściej rockowej. Najchętniej wykonuje polskie rockowe przeboje. – Czasami wpadnie mi w ucho jakiś angielski utwór, ale wtedy muszę więcej ćwiczyć, bo mój angielski nie jest jeszcze na aż tak dobrym poziomie – mówi chłopiec.

Program nagrano już jakiś czas temu. 10-latek razem z rodzicami wie już, jak daleko udało się zajść w programie. Widzowie, póki co, obejrzeli przesłuchania w ciemno i wiedzą, że Szymon wystąpi w etapie bitew. By poznać jego dalsze losy w programie, trzeba śledzić program w telewizji.

Autorka tekstu: Aleksandra Barczak

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick