DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szybki internet od PROMAX. Sprawdź, dlaczego warto

Dostęp do internetu to dzisiaj właściwie konieczność. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie szybkie łącze i zadbać o niezawodność. Coraz więcej mieszkańców południowej Wielkopolski ma możliwość podłączenia się do sieci kablowej PROMAX. To daje możliwość korzystania z szybkiego i stabilnego internetu oraz wysokiej jakości telewizji cyfrowej.

Prędkość ma znaczenie

Jesteśmy społeczeństwem informacyjnym i przesyłanie danych w różnej postaci na duże odległości stało się codziennością nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym. Dlatego tak istotna jest niezawodność w dostępie do internetu. Ona jednak nie wystarczy. Istotna jest również prędkość połączenia, które poprawia wygodę i wpływa na oszczędność czasu. W perspektywie codziennej aktywności zmiany może nie są aż tak bardzo odczuwalne, natomiast w skali roku takie oszczędności robią zdecydowanie większe wrażenie.

To właśnie szybkie łącze internetowe wpływa na komfort pracy i codziennego funkcjonowania w sieci chociażby podczas codziennych obowiązków, jak załatwianie spraw poprzez bankowość elektroniczną bądź dokonywanie zakupów online.

Szybki jak światłowód

Pandemia, która wstrzymała życie społeczne w realnym świecie, przyczyniła się do rozwoju usług internetowych, z których można było korzystać jedynie za pomocą dostępu do internetu. Szybkość nie była w tym przypadku bez znaczenia.

Okazało się, że efektywne wykonywanie pracy nie zawsze wymaga wizyt bezpośrednio w biurze czy spotkań w salach konferencyjnych. To nie tylko sposób na redukcję kosztów, ale również czasu. Większa przepustowość łącza równa się większej stabilności połączenia, a to z kolei wpływa na niezakłócone działanie aplikacji takich jak Skype, Microsoft Teams, WhatsApp, FaceTime itd.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie bez znaczenia podczas korzystania z internetu jest bezpieczeństwo. Rośnie liczba użytkowników sieci, którzy przykładają coraz większą wagę do tego zagadnienia, chcąc ustrzec się przed utratą ważnych danych. Mówi się, że ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy już robią backupy (kopie bezpieczeństwa danych) oraz tych, którzy będą je robić. Z pomocą tym, którzy przechowują cenne dane, przychodzi współczesna technologia chmurowa. Możliwość szybkiego wytransferowania danych z lokalnego dysku twardego na serwer zaufanego usługodawcy sprawia, że wzrasta bezpieczeństwo zgromadzonych plików niwelując ryzyko ich utraty w sytuacji przypadkowego usunięcia, ataku wirusa, hakerów lub wypadku losowego.

Bezpieczeństwo związane z dostępem do internetu wykracza jednak znacząco poza zapewnienie sobie ochrony cennych zasobów cyfrowych. Do internetu podłączamy całe systemy wykorzystywane w codziennym życiu w domach, jak monitoring, różnego rodzaju czujniki oraz urządzenia składające się m.in. na smart home, a więc tzw. inteligentny dom obsługiwany chociażby z poziomu aplikacji w telefonie bądź w komputerze.

Relaks na Twoich zasadach

Praca to jedno, ale odpoczynek jest równie ważny. Zrelaksować się po intensywnym i pełnym obowiązków dniu można także online, korzystając z dobrodziejstw internetu w tym serwisów streamingowych, dzięki którym mamy dostęp do muzyki oraz filmów na żądanie.

Ostatnią rzeczą, której byśmy oczekiwali, jest niekończące się buforowanie danych czy przerwy w transmisji utrudniające wygodną konsumpcję treści. Jest to dokuczliwe zarówno w przypadku oglądania seriali bądź filmów, materiałów wideo w serwisach społecznościowych, słuchaniu muzyki czy graniu. Zwłaszcza w trybie multiplayer, a więc w czasie rzeczywistym z innymi użytkownikami sieci. Odpowiednio szybkie łącze w połączeniu z rozrywką na żądanie to para idealna na wolny wieczór.

Szybki i godny polecenia

Bezpieczeństwo, szybkość, niezawodność. To cechy, które powinien mieć każdy internet godny polecenia, a takie jest właśnie łącze oferowane przez PROMAX. Warto zadbać o odpowiedni internet w porę, a więc zanim zorientujesz się, że Twoje połączenie jest zbyt wolne.

Choć każdy użytkownik internetu jest inny, wszystkich użytkowników sieci łączą jednak gigabity i megabajty przesyłanych danych. Warto się do nich odpowiednio przygotować.

Sprawdź, co sprawia, że internet w Promax jest godny polecenia

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz