DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Szuwary Ostrzeszów triumfują w hokeju pod wodą! Mają chrapkę na Mistrzostwo Polski

Klub Szuwary Ostrzeszów w hokeju pod wodą zdobył pierwsze miejsce w Baltic Cup 2024 w Gdańsku. Przed drużyną Mistrzostwa Polski, które już w czerwcu. Zawodnicy mają sporą chęć na miejsce na podium.

Fot. Szuwary Ostrzeszów

Hokej pod wodą może nie jest tak popularną dyscypliną, jak hokej na lodzie, ale okazuje się, że w regionie mamy jedną z najlepszych drużyn w kraju! Szuwary Ostrzeszów triumfowały podczas ostatnich zawodów zdobywając pierwsze miejsce. – Teraz był to turniej 4×4, czyli taka trochę mniejsza formuła.To nie koniecznie oznacza, że było łatwiej. Formuły 3×3 lub 4×4 są bardziej intensywne. Trzeba być częściej pod wodą, mieć większą wydolność. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że byliśmy w stanie w tych formułach zwyciężyć – mówi Jakub Dominik.

Klub w przyszłym roku będzie obchodził swoje 10. urodziny. Mariusz Grzęda w rozmowie z nami wspomina początki klubu, które nie były łatwe. Można nawet powiedzieć, że były fatalne. – Nie mieliśmy sprzętu, produkowaliśmy go sami. Arek, nasze kolega zrobił nam pierwsze drewniane kijki, które przypominały bardziej mieszadło do farby. Pierwsze rękawice robiliśmy sami z takich zwykłych roboczych rękawic. Pierwsze turnieje, na które pojechaliśmy były tak ciężkie, że pod koniec już nikomu nie chciało się wchodzić do wody. Przegrywaliśmy kilkunastoma bramkami każdy mecz. W pierwszym turnieju nie zdobyliśmy ani jednej bramki – opowiada.

Okazuje się, że cierpliwość i wiara we własne możliwości jest w stanie poprowadzić do sukcesów. I jest nim właśnie zwycięstwo w Pucharze Polski. Przed Szuwarami Ostrzeszów zmagania krajowe na szczeblu mistrzowskim. – Liczymy, że po tych kilku sukcesach uda nam się minimum stanąć na tym podium i powtórzyć to, co udało nam się w zeszłym roku, a było to 3. miejsce – dodaje Jakub Dominik.

Mistrzostwa Polski w hokeju pod wodą odbędą się już w czerwcu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz