Szuniewicz osieroci krotoszyńską kulturę. Wkrótce poszukiwania następcy

0
Wojciech Szuniewicz po 18 latach kierowania Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury nie zamierza ubiegać się o kolejną kadencję na stanowisku dyrektora. Najprawdopodobniej na przełomie stycznia i lutego miasto ogłosi konkurs, który wyłoni nowego szefa krotoszyńskiej kultury.

Wojciech Szuniewicz krotoszyńską kulturą kieruje niemal od początku obecnego stulecia, ale już wcześniej angażował się w życie kulturalne gminy Krotoszyn. Jego autorskim pomysłem jest cykl letnich koncertów „Więc Wiec” odbywających się na krotoszyńskim rynku. Szuniewicz przeforsował wśród krotoszyńskiej rady miejskiej swój pomysł w 2014 roku. – Chciałem odejść od Dni Miasta, które trwały jeden weekend i kosztowały około pół miliona złotych. Miałem pomysł, jak zrobić ambitną kulturę w małym mieście i wykorzystać do tego rynek, który był świeżo po rewitalizacji – opowiada Wojciech Szuniewicz.

ZOBACZ TEŻ: OGLĄDAJ NA ŻYWO! 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Proart!

I pomysł organizowania na krotoszyńskim rynku koncertów wykonawców spoza głównego nurtu, choć znanych i cenionych, chwycił. Tym bardziej, że występy artystów o uznanym dorobku poprzedzał występ wykonawców lokalnych. A cena biletu wynosiła początkowo 5, a w ostatnich latach 10 zł. – Chciałem pokazać, że warto kulturę wyższą pokazywać też w mniejszych miastach. I słyszałem przez te kilka lat słowa uznania od mieszkańców większych miast, gdzie takich koncertów nie było – mówi Wojciech Szuniewicz. Za jego rządów Krotoszyn stał się jednym z przystanków festiwalu sztuki ulicznej BuskerBus, gdzie swoje umiejętności prezentowali kuglarze z całego świata.

ZOBACZ TEŻ: Mini Morris – Mr. Big Heart dla WOŚP [ZDJĘCIA]

Po wielu latach przyszedł czas na pożegnanie ze stanowiskiem i z miastem rodzinnym. Wojciech Szuniewicz nie będzie startował w konkursie na kolejną kadencję. – Powodem jest kobieta. Przeprowadzam się za miłością do Warszawy – wyjaśnia. A burmistrz Krotoszyna zapowiada, że wkrótce rozpoczną się poszukiwania następcy odchodzącego dyrektora. – Konkurs ogłosimy prawdopodobnie jeszcze w styczniu albo na początku lutego – informuje Franciszek Marszałek. Nowy dyrektor będzie mógł zacząć pracę od maja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick