Sztandar to ich symbol. Związkowcy chcą być bliżej lokalnej społeczności

0
Przedstawicieli każdej szanującej się służby mundurowej podczas uroczystości państwowych, czy jubileuszach różnego rodzaju często możemy spotkać w galowych strojach maszerujących w pocztach sztandarowych. Sztandar to symbol wielu służb właśnie czy organizacji. Jedna z ostrowskich grup – Międzyzakładowa Komisja Rejonowa Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP w końcu, po wielu latach, ma swoją reprezentatywną chorągiew.

Swoją pierwszą w historii chorągiew potraktowali niczym świętość. Nic dziwnego, to symboliczna, cenna rzecz. Międzyzakładowa Komisja Rejonowa Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP w Ostrowie Wielkopolskim istnieje nieprzerwanie od 1997 roku i do tej pory nie posiadała swojego sztandaru. – Chcemy być bardziej rozpoznawalni w swojej lokalnej społeczności, częściej brać udział w różnych uroczystościach dzięki pocztowi sztandarowemu, dlatego zależało nam, żeby mieć swój sztandar. W końcu reprezentowanie zawodów kolejarskich w Ostrowie to powód do dumy – mówi Gabriel Chwiłkowski – przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Rejonowej Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP w Ostrowie Wlkp.

Choć nie wszyscy wiedzą o istnieniu związku zawodowego dyżurnych ruchu w Ostrowie, ta organizacja skupia wielu członków nie tylko z tego miasta. – Rozszerzyliśmy swoją działalność o takie okręgi jak Sieradz, Leszno, Jarocin, Kępno – wymienia Gabriel Chwiłkowski. Ostrowscy dyżurni ruchu swój sztandar zamówili więc u sióstr Borymeuszek z Piekar Śląskich. W parafii pw. św. Pawła Apostoła uroczyście odsłonili i poświęcili sztandar. Poczet z odpowiednią czcią potraktował chorągiew, która będzie symbolem bardzo licznej grupy zawodowej.

Wczorajsza uroczystość poświęcenia sztandaru zakończyła się integracyjnym spotkaniem związkowców. W całej Polsce obecnie pracuje około 21 tysięcy dyżurnych ruchu kolejowego. Krótka relacja z uroczystości poświęcenia sztandarów w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick