Sztafeta obroniła złoto! Medalowy wieczór w Toruniu

Sprinterzy KS Stal LA obronili tytuł Halowych Mistrzów Polski w sztafecie 4×200 m. W Toruniu ponownie pokonali kolegów z Katowic.

Jak się okazuje, brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 200 m, który trafił do Patryka Wykroty, był dopiero początkiem znakomitego końca zawodów.

Około dwie godziny po tym starcie rozpoczął się finał sztafet. W biegu 4×200 m mężczyzn wystąpiła oczywiście ekipa KS Stal LA Ostrów Wielkopolski. Reprezentowali ją: Patryk Wykrota, Tomasz Jankowski, Aleksander Wojtasik i Marcin Karolewski.

Żółto-niebiescy spisali się znakomicie wygrywający zawody z czasem 1:27.31 mając drugą najlepszą reakcję startową na wyjściu z bloków (0.151). Reprezentanci Stali dosłownie o włos wyprzedzili drugą sztafetę (KS AZS AWF Katowice), bo raptem o 0,56 s.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się sprinterzy z KS Podlasie Białystok.

Zawodnicy ostrowskiej Stali obronili tym samym tytuł mistrzowski sprzed roku. Wówczas wygrali z nieco lepszym czasem – 1:26.92. Srebro obronili natomiast biegacze KS AZS AWF Katowice.

W 2022 roku natomiast to lekkoatleci z Katowic wygrali (1:26.78) wyprzedzając KS Stal LA (1:26.84).

Podczas 68. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów zawodnicy ostrowskiego klubu zdobyli dwa medale. Oprócz złota w sztafecie także brąz Patryka Wykroty w biegu na 200 m, o którym pisaliśmy już wcześniej [SZCZEGÓŁY TUTAJ].

Wyniki finału sztafety 4×200 m:

1. Patryk Wykrota, Tomasz Jankowski, Aleksander Wojtasik, Marcin Karolewski (KS Stal LA Ostrów Wielkopolski) – 1:27.31
  2. Wiktor Cygan, Przemysław Kozłowski, Paweł Dzida, Bartosz Taradaj (KS AZS AWF Katowice) – 1:27.87
  3. Paweł Miezianko, Radosław Sacharczuk, Maksymilian Klepacki, Krystian Siniło (KS Podlasie Białystok) – 1:28.28