Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Pierwsze gminy już rozpoczęły procedury dotyczące możliwości wypłacania doraźnej pomocy dla mieszkańców poszkodowanych we wtorkowej ulewie, która przeszła przez część naszego regionu.
WIĘCEJ NA TEMAT NAWAŁNICY:
Do ostrowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mogą się zgłaszać osoby lub rodziny, które odnotowały straty w gospodarstwach domowych (budynki mieszkalne, wyposażenie niezbędne do zabezpieczenia podstawowych potrzeb bytowych). Wnioski można składać na trzy sposoby:
Po złożeniu wniosku pracownicy ośrodka skontaktują się z rodzinami, aby przeprowadzić wywiad środowiskowy. Pozwoli on w ustaleniu zakresu szkód. Jak podkreślają przedstawiciele MOPS-u, „zasiłki nie stanowią odszkodowania za utracone mienie”. Nie brane będzie również pod uwagę kryterium dochodowe. Osoby, które miały ubezpieczony dobytek, powinny w pierwszej kolejności zgłosić się do ubezpieczyciela po odszkodowanie.
Wnioski osób, które nie były ubezpieczone i nie mają pieniędzy na zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych w związku ze szkodami, jakie wyrządziła woda, mogą w pierwszej kolejności liczyć na pomoc.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (ul. Limanowskiego 17) jest czynny od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00.
Także wójt gminy Kobyla Góra wystosował komunikat dotyczący świadczenia pomocy osobom poszkodowanym. To jeden z tych rejonów powiatu ostrowskiego, który najmocniej ucierpiał podczas wtorkowej nawałnicy. Mieszkańcy mogą zgłaszać tam straty w dwóch miejscach w zależności od ich charakteru:
Przed południem zwołano w Poznaniu posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z sytuacją w naszym regionie. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele poszczególnych samorządów z powiatu ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego, a także strażacy i urzędnicy.
Wojewoda został poinformowany o stratach, jakie zostały poniesione. W Ostrowie to m.in. zalane domy, mieszkania, piwnice, urzędy (miejski oraz powiatowy), szpital (SOR i pomieszczenia administracyjne). Lecznica funkcjonuje jednak normalnie.
Rzecznik prasowy wojewody poinformował w rozmowie z portalem wlkp24.info, że w najpierw należy składać wnioski z prośbą o pomoc właśnie do lokalnych urzędów. Po ocenie wysokości strat w poszczególnych gminach zbiorczy raport trafi na biurko wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, a następnie zostanie wysłany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W zależności od zakresu szkód najbardziej poszkodowani będą mogli uzyskać pomoc również z resortu.
środa, 24 sierpnia, 2022
A no wydaje się miliony na kwiatki i inne głupstwa a nie przeprowadza się czyszczenia studzienek itp. aby zapobiegać takim sytuacja
środa, 24 sierpnia, 2022
ok kataklizmy i żywioły są nie przewidywalne. Różne nieszczęścia mogą się stać, ale zawsze myslalc o takich wypadkach jest ubezpieczenie i to na sumy większe niż wypłaca rząd. Jednak jak to jest, że stało się teraz takie modne wypłacanie na około wszędzie dofinansowań i pomocy. Mam wrażenie że to już jest tak powszechne ze nie trzeba nic robić, a pieniądze same płyną. Wystarczy tylko głosować na tych którzy nasz kraj doprowadzają do ruiny. Rozdawnictwo jeszcze w moim życiu nie było tak wielkie jak jest obecnie a mam już kilkadziesiąt wiosen.
środa, 24 sierpnia, 2022
kto reprezentował zalany, przyjezdny i przejezdny Ostrów?
czwartek, 25 sierpnia, 2022
TRZEBA DBAĆ O ROWY NA POLACH CO ROBIĄ…WODY POLSKIE…ZA NASZE PIENIĄDZE ..NIC NIE ROBIĄ…
czwartek, 25 sierpnia, 2022
nieprawda!!! Jak to nic nie robią? Kupili sobie piękne mundurki. Potem kupili stado samochodów terenowych. To się nazywa nic?