Szpitalna rewolucja w Kaliszu

1
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu, czyli tzw. "okrąglak" czeka prawdziwa rewolucja. Powstanie tam nowoczesny blok operacyjny z jedną salą hybrydową oraz nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wszystko to ma powstać w osobnym budynku, który będzie połączony z głównym gmachem szpitala.

Miejsca po starym oddziale i bloku operacyjnym także znajdą swoje zastosowanie. – Plan jest taki żeby w miejscu bloku operacyjnego znalazły się sale porodowe i sale intensywnej terapii noworodków – informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Na nowym oddziale znajdzie się 17 łóżek. Nowoczesna, hybrydowa sala operacyjna ma pozwolić na przeprowadzanie zabiegów zespołowych, takich w których na przykład będą brali udział neurochirurdzy i radiolodzy. Sala ta będzie większa niż tradycyjna, ponieważ musi pomieścić dodatkowy sprzęt.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jak dodaje Paweł Gawroński, nowe pomieszczenia kaliskiego szpitala mają przede wszystkim usprawnić organizację całego zespołu medycznego. Mają też poprawić komfort pacjentów – Będzie milej, ładniej. Ważniejsze jest jednak to, że nowy blok operacyjny został zaprojektowany pod potrzeby, które rosną. Kiedy był budowany obecny blok, przeprowadzano około 2,5 tysiąca zabiegów rocznie. Dzisiaj przeprowadzanych jest ich ponad pięć tysięcy. Potrzebne są nowe pomieszczenia, w których uda się wszystko lepiej i sprawniej zorganizować – dodaje.

Koszt całej rozbudowy to 37 milionów złotych. Środki na ten cel zostały pozyskane ze środków Urzędu Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz z dofinansowania Unii Europejskiej. Zakończenie budowy jest planowane na 2021 rok.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick