Szpitalik dziecięcy w Ostrowie z nowym sprzętem

0
Kolejny sprzęt trafił dziś do szpitalika dziecięcego przy ul. 3 Maja w Ostrowie Wielkopolskim. To rotor kończyn górnych i dolnych z prowadnicami i posłuży on dzieciom z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi. Dar dla najmłodszych ufundowało Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

Oddział Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży dysponuje 27 miejscami dla pacjentów wymagających opieki stacjonarnej oraz 12 dla korzystających z pobytu dziennego. – Z nowego sprzętu będą mogły korzystać dzieci po złamaniach lub z niedowładami połowicznymi. Pozwala on pacjentom stopniowe nabywanie coraz większej sprawności rąk i nóg – mówi Liliana Dudek-Tuliszka, kierownik Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci.

Na Oddział trafił rotor kończyn górnych i dolnych z prowadnicami. Został on zakupiony przez Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski z pieniędzy przeznaczonych przez mieszkańców na 1% podatku. – Jeżeli komuś coś możemy dać to bardzo się z tego cieszymy. To nie tylko dzieci, ale też rehabilitanci i lekarze dzięki lepszemu sprzętowi mogą lepiej z nimi pracować – mówi Adam Wasiela, prezes Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

Ze sprzętu będzie korzystać także Marta, która kilka miesięcy temu doznała samoistnego udaru mózgu i ma niedowład czterokończynowy. – Pomoc tak naprawdę to nie jest problem, ale musi się komuś chcieć, a Stowarzyszeniu się właśnie chce! Jedyne co mogę czuć to wdzięczność, nic więcej – powiedział nam wzruszony tata Marty, który był wraz z córką obecny przy przekazaniu nowego sprzętu.

Stowarzyszenie działa już od blisko 30 lat i przez ten czas wzbogaciło oddziały ostrowskiego szpitala o sprzęt wysokości ponad trzech milionów złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick