Szpitale zamykają się dla odwiedzających. Wśród nich ten w Wolicy

6
Szpitale na terenie południowej Wielkopolski zamykają się dla odwiedzających. Taką decyzję podjęły placówki w Kaliszu oraz Wolicy. Ma ona związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Dyrekcja szpitali podkreśla, że robi to ze względu na dobro pacjentów.

Decyzję o zamknięciu szpitala dla odwiedzających podjął Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Zakaz obowiązuje do odwołania. „Przyjmowani do szpitala pacjenci będą mieli pobierany wymaz na obecność wirusa SARS-CoV-2. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Musimy wprowadzić te obostrzenia, bo pandemia nasila się w zawrotnym tempie.” – czytamy w komunikacie dyrekcji kaliskiego „okrąglaka”.

Taką samą decyzję podjął Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. „Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szpitala wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w szpitalu w Wolicy. Taką decyzję podjęto w związku ze zwiększoną zachorowalnością i 4 falą zachorowań na koronawirusa. Zakażeń przybywa, dlatego w trosce o zdrowie i życie pacjentów, a także pracowników szpitala, musimy przywrócić obowiązujący wcześniej zakaz odwiedzin.” – brzmi treść komunikatu.

Lekarze podkreślają, że decyzja została podjęta w trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu przebywających w szpitalach. „Mam nadzieję, że czwarta fala minie równie szybko, jak się nasiliła. O sytuacji obostrzeń w szpitalu będziemy informować Państwa na bieżąco w przypadku jakichkolwiek zmian” – mówi Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala wojewódzkiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. już cyrk z powrotem się zaczyna jak w zeszłym roku. A co mają zrobić rodzice dzieci , też nie mogą ich odwiedzać??
    To jak się robi testy tym których chce się przyjąć do szpitala, to nie można też zrobić odwiedzającym??? To jakaś różnica w człowieku jest , bo nie rozumiem??? To może teraz trzeba się umawiać do szpitala grupowo np mąż i żona z tą samą chorobą , albo matka i dziecko?? To może wtedy przyjmą

  2. Tak im wygodnie bo nie dowiesz się jaki tam panuje rozpozdziel w środku a w dupach im ciągle mało… latają z przychodni do przychodzi,w prywatnych gabinetach przyjmują nawet do 23 wielcy przemęczeni

  3. Ja tylko czekam, kiedy ten biedny naród powie DOŚĆ i pierd@lnue ręką w stół. Ludzie latami płacą składki do złodziejskiego ZUSu a i tak w potrzebie muszą ustawiać się w kolejki do prywatnych gabinetów, ba prywatnych przychodni czy szpitali, które pobudowali biedni i przemęczeni polscy lekarze dla polskiego społeczeństwa.

  4. Szpital Wolica to okropne miejsce. Mąż z zapaleniem płuc nie został przyjęty (historia z sierpnia), brak zainteresowania pacjentem, odsyłanie do innych lekarzy, kolejka do przyjęcia sięgała kilku godzin, całkowity brak empatii, płakałam pod szpitalem, zostaliśmy zostawieni sami sobie, przykro

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick