Szpitale pozamykane dla odwiedzających. Sezon grypowy w pełni

0
Ze względu na sezon grypowy i rosnącą liczbę zachorowań część szpitali w regionie wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach. Niektóre placówki wprowadziły zakaz częściowy, inne obowiązujący na wszystkich oddziałach.

W szpitalu w Krotoszynie nie wolno odwiedzać pacjentów na oddziałach: chirurgicznym wraz z pododdziałem urazów narządów ruchu i ortopedii oraz na oddziale wewnętrznym wraz z pododdziałem kardiologii. Jest to podyktowane obecnym sezonowym wzrostem zachorowalności na grypę i choroby grypopodobne oraz licznymi przypadkami hospitalizowanych pacjentów z powodu tych chorób. Podjęte ograniczenia podyktowane zostały więc względami epidemiologicznymi i bezpieczeństwem pacjentów oraz odwiedzających – tłumaczy Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Krotoszynie.

Częściowo wyłączony z odwiedzin jest też szpital w Ostrowie Wielkopolskim. Jak podaje Adam Stangret, sytuacja zmienia się dynamicznie i niewykluczone jest wprowadzenie zakazu odwiedzin na wszystkich oddziałach.

Zamknięta jest też interna lecznicy w Ostrzeszowie. Póki co nie zamknęły się na odwiedzających szpitale w Kępnie i Jarocinie, ale w obydwu placówkach sytuacja monitorowana jest na bieżąco. Podobnie jest w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Spore ograniczenia w odwiedzinach wprowadzono na wszystkich oddziałach szpitala w Kaliszu. – Przede wszystkim jednorazowo u jednego pacjenta może przebywać maksymalnie dwóch odwiedzających. Obowiązkowe jest zostawienie przez odwiedzających odzieży wierzchniej w szatni. Bezwzględnie niewpuszczani na oddział są odwiedzający z objawami przeziębienia lub grypy – informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick