Szpital w Ostrowie z oddziałem covidowym

0
Oddział covidowy powstanie w Ostrowie Wielkopolskim i wystartuje 11 października (niedziela). Taką informację przekazał Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski podczas czwartkowej konferencji prasowej. Ostrowski szpital będzie drugim w regionie, który będzie posiadał oddział i łóżka przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób zakażonych koronawirusem.

7 października oddział covidowy wystartował w Pleszewskim Centrum Medycznym. Ma on osobne wejście i jest w pełni przystosowanych do osób zakażonych koronawirusem, wymagających hospitalizacji. – Wprowadziłem II poziom zabezpieczenia w Pleszewskim Centrum Medycznym. Tam jest 20 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem w tym trzy łóżka z respiratorami – mówił Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

CZYTAJ: Kolejny oddział z koronawirusem. Trudna sytuacja w ostrowskim szpitalu

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać wiemy, że oddział covidowy w Pleszewie ma już komplet pacjentów. Wolne zostały jedynie łóżka dla osób, które wymagają wentylacji mechanicznej. Na oficjalnej konferencji prasowej w Poznaniu, wojewoda poinformował, że kolejny szpital w regionie ma utworzyć oddział dla zakażonych. – Wiem już, że dyrekcja szpitala w Ostrowie Wielkopolskim zgłosiła pełną gotowość do utworzenia oddziału covidowego od niedzieli – mówił Mikołajczyk.

Według piątkowego raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu doby przybyło 41 zakażonych w powiecie ostrowskim oraz 14 w powiecie pleszewskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick