Szlachetna Paczka ruszyła! Rodziny czekają na pomoc

0
Żywność długoterminowa, koce, ciepła pościel, sprzęt AGD, czy chociażby używany wózek elektryczny lub kabina prysznicowa - to tylko niektóre z potrzeb, jakie posiadają rodziny zakwalifikowane do tegorocznej Szlachetnej Paczki. Baza rodzin została juz otwarta, wiele z nich ma już darczyńców, którzy przygotują paczki. Pozostali wciąż czekają na pomoc.

Co roku w bazie potrzebujących rodzin pojawiają się nie tylko te wielodzietne. – Przede wszystkim są to osoby starsze, samotne, chore. Są również samotne matki z dziećmi, które ze względu na swoją sytuację nie mogą podjąć pracy – mówi Magdalena Szkudlarz-Ryczek, lider regionu ostrowskiego Szlachetnej Paczki.

Potrzeby są bardzo zróżnicowane. – Potrzebna jest przede wszystkim żywność długoterminowa, chemia. Dużo zgłoszeń dotyczy ciepłej pościeli i koców – dodaje Szkudlarz-Ryczek. Wczytując się jednak w historie rodzin opublikowanych na stronie można znaleźć też prośby o używany wózek elektryczny, kabinę prysznicową, pralki czy opał.

Lista rodzin dostępna jest na stronie Szlachetnej Paczki. Klikamy w przycisk „Wybieram rodzinę”, następnie wyszukujemy województwo wielkopolskie oraz miasto Ostrów Wielkopolski. W tej chwili dostępnych jest sześć rodzin, które czekają na swoich darczyńców: Pani Małgorzata z rodziną, Pan Roman, Pan Mateusz z rodziną, Pani Teresa z rodziną, Pani Anna z rodziną oraz Pani Zofia z rodziną.

Baza rodzin Szlachetnej Paczki jest wciąż aktualizowana.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick