Szkoły skracają zajęcia. Krócej pracują też niektórzy urzędnicy

16
Ze względu na upały, niektóre ze szkół zdecydowały się skrócić zajęcia ze względu na dobro i zdrowie dzieci. Krócej będą pracować też urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Problemów w tym roku nie ma Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Zmodernizowany budynek posiada na szybach specjalną folię, która odbija promienie słoneczne i nie podnosi temperatury w środku. Inna sytuacja jest w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. – Ze względu na panującą falą upałów, podjęto decyzję o wprowadzeniu w dniach 11, 12, 13 i  14 czerwca 2019 r. skróconego o godzinę czasu pracy. W celu zapewnienia sprawnej obsługi klientów i nie ograniczania czasu, w którym klienci mogą korzystać z porad na salach obsługi klientów, placówki ZUS czynne są w tych dniach, w stałych godzinach urzędowania, od 8.00 do 15.00, natomiast pracownicy rotacyjnie mogą pracować od 7.00 do 14.00. z  zachowaniem zasady, że każdy pracownik przez dwa dni może skorzystać ze skróconego czasu pracy –informuje Marlena Nowicka rzecznik ZUS.

Decyzję o skróceniu lekcji postanowili także podjąć dyrektorzy dziesięciu szkół podstawowych:

Szkoła Podstawowa nr 1 – w dniu 12 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 2 – od 12 do 14 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 4 – od 12 do 14 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 5 – 12 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 6 – od 11 do 12 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 7 – od 11 do 13 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 9 – od 12 do 13 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 11 – od 11 do 12 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 13 – od 12 do 14 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 14 – 12 czerwca

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. A ludzie musza pracować w pełnym słońcu . Nie w każdym sklepie jest klimatyzacja . Moim zdaniem szkoły to wariactwo. Im żle ciągle.

  • Ale to rodzice często narzekają, ze dziecko przychodzi z bólem głowy, bo w szkole za gorąco i ciągle przewiewy z racji pootwieranych drzwi i okien (i tu jakaś słuszność jest). Duszno – źle, przeciągi – źle, skrócone lekcje – źle… Może klima w każdej klasie? Tylko za co.. Ktoś chętny?

  • To zapraszam do sali w której jest tyle stopni i te biedne dzieciaczki się męczą. Bo przypominam w podstawówce są dzieci i uważam że bardzo dobrze że są skrócone.

  • Byłem w ZUS-ie. Widziałem umęczone pracownice tej instytucji na sali operacyjnej. Klimatyzacja na najwyższych obrotach i okna pootwierane na oścież. Tam chyba nikt nie ma mózgu, a jak ma to chyba bardziej wygładzony niż pofałdowany.

 2. Rozumiem szkoły, ale zus to już lekka przesada. Siedzą w klimatyzowanych pomieszczeniach i jeszcze im żle . Ciekawe co mają powiedzieć ludzie na halach czy też pracujący na dworze.

  • Gdyby siedzieli w klimatyzowanych pomieszczeniach to chyba by nie mieli skróconego czasu pracy. To jest chyba LOGICZNE? Ludzie ogarnijcie się pomyślcie zanim napiszecie głupoty. To tylko Polak zazdrości…

  • Gdzieś ty w, zusie klimatyzację widział? Chyba na, sali obsługi klienta żeby takim jak, Ty nie było gorąco. Doceń to a nie pierdy wypisujesz

 3. To chyba oczywiste, że skrócenie lekcji jest dla DOBRA UCZNIÓW i oni się cieszą, a tu oczywiście komentarze o nauczycielach. Przestańcie wreszcie wstawiać te nudne śpiewki. Jeszcze tylko czekam na zaproszenie na halę do Mahle w ten upał. Wtedy będzie stały komplet.

 4. A w Ostrowskim Przedszkolu wożny cały dzień pracuje na słońcu 8 godzin. Widocznie pracodawca sprawdza jego wytrzymałość zamiast przepisy.

 5. A w jednym z Ostrowskich przedszkoli, woźny cały dzień pracuje w ogrodzie na słońcu – 8 godzin. Widocznie pracodawca zamiast sprawdzać przepisy , sprawdza wytrzymałość pracownika. Chłopie uciekaj z tej roboty…..

 6. Każdy z nas chodził do szkoły, a lato jest co roku. Ja nie przypominam sobie aby za moich czasów ktoś nam lekcje skracał z powodu upału. Nie przypominam też sobie żeby ktoś nam plecaki ważył. I co? I jakoś żyjemy i nikt z nas nie uważa że z tych powodów miał nieszczęśliwe dzieciństwo. To po pierwsze.
  Czy dzieci zostaną przez rodziców zamknięte w domach żeby nie narażać ich na upał? Pewnie nie. Pamiętam, że my przez całe gorące wakacje, graliśmy w piłkę, biegaliśmy, jeździliśmy na rowerach, cały dzień na słońcu i nikt nam nie przypominał o tym że należy pić wodę. Organizm sam się o to upomni.

 7. Czy nauczyciele nadal są przeciwko przyśpieszeniu wakacji o 5 dni w tym roku. Poza tym kto to o tej porze roku choćby w liceach chodzi jeszcze do szkoły gdzie już po maturach i po konferencjach?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick