DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szkoły rywalizują w Olimpiadzie ZUS

Do pierwszego etapu olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" przystąpiło 2199 uczniów z 59 szkół ponadgimnazjalnych, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS".

Z terenu Wielkopolski do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 20 szkół ponadgimnazjalnych. Tylko z terenu obsługiwanego przez Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim do półfinału przeszło sześć zespołów, które reprezentują Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Liceum i Gimnazjum w Pleszewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie, Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie.

– W naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach dotyczących Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Były to interesujące lekcje poszerzające naszą wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych – ocenia projekt Maria Świerzewska, uczennica ostrowskiego „Ekonomika”.

– Projekt to bardzo ciekawa inicjatywa, która pozwala uczniom na poszerzenie wiedzy i nabycie umiejętności praktycznych z zakresu ubezpieczeń społecznych, a ta wiedza jest niezbędna młodym ludziom, aby mogli oni wystartować w dorosłe, zawodowe życie – dodaje Justyna Płóciennik – nauczycielka Marii.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r. Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Materiały dydaktyczne do zajęć opracowane zostały przez specjalistów z ZUS przy udziale metodyka nauczania, który wcześniej współtworzył już projekty edukacyjne dużych instytucji finansowych, a prowadzone w ramach „Lekcji z ZUS” zajęcia są zajęciami opartymi na interakcji z uczniami.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz