DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Szkolenia, kursy i egzaminy. "Garść" statystyk z kaliskiego WORD-u [WIDEO]

Blisko 250 osób od stycznia uczestniczyło w kursach reedukacyjnych w kaliskim WORD-e. Są to kierowcy, którzy zostali złapani za jazdę „na podwójnym gazie” i takie szkolenie musieli przejść. 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu prowadzi kilka rodzajów szkoleń dla kierowców. Do najważniejszych należą: kurs doszkalający, kurs reedukacyjny oraz z zakresu kierowania ruchem drogowym. W pierwszym z nich tylko do połowy czerwca uczestniczyło 359 osób.

W kursie reedukacyjnym tylko do połowy czerwca wzięły udział 242 osoby. Zapisy na szkolenia realizowane przez WORD odbywają się drogą telefoniczną bądź przy okienku w dziale szkoleń kaliskiego WORD-u. Ośrodek Ruchu Drogowego to oczywiście nie tylko szkolenia, ale też przede wszystkim egzaminy na prawo jazdy.

Od początku stycznia do końca maja przeprowadzono tam ponad 2400 egzaminów teoretycznych i blisko 2500 praktycznych na prawo jazdy. Koszt egzaminów nie jest mały, a od początku roku jest jeszcze drożej – W 2023 roku koszty egzaminu teoretycznego wynosiły 30 zł. Od tego roku, w wyniku zmian ustawowych, zostały ustalone na poziomie 50 zł. Natomiast za „praktykę” trzeba zapłacić 200 zł – mówi  Krzysztof Niedźwiecki, zastępca dyrektora WORD-u w Kaliszu.

250 zł kosztuje natomiast egzamin praktyczny na kategorię samochodów ciężarowych i autobusów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz