Szkoła w Łąkocinach przechodzi rozbudowę

0
Szkoła w Łąkocinach, w gminie Ostrów Wielkopolski przechodzi rozbudowę. Budynek wzbogaci się o salę gimnastyczną, kolejne, dwie sale lekcyjne, toalety oraz gabinet dyrektora. Koszt rozbudowy to półtora miliona złotych, które w całości pokryje gmina Ostrów Wielkopolski.

Nowa część szkoły powstaje w sąsiedztwie obecnego budynku. Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku. Teraz trwają szeroko zakrojone prace murarskie. Wykonano już żelbetowe schody wewnętrzne. Zalane są stropy nad parterem, gotowy jest także strop łącznika. Budynek będzie miał powierzchnię 400 metrów kwadratowych. Nowa część szkoły z dotychczasową będzie połączona specjalnym łącznikiem. Roboty mają zakończyć się w sierpniu tego roku. – Bez względu czy jest to szkoła publiczna czy prowadzona przez stowarzyszenia, uczą się w nich dzieci z naszej Gminy. Chcemy by warunki nauki, a co za tym idzie szkoły były atrakcyjne. – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Radni podkreślają, że inwestycja była niezwykle potrzebna. Dzieci na lekcje wychowania fizycznego musieli chodzić do sąsiedniego Daniszyna.

Nowa część budynku szkoły to nie wszystko. W planach jest także modernizacja obecnego gmachu. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz centralnego ogrzewania wraz z remontem kotłowni. Zostaną także odmalowane klasy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick