Szklarka Śląska w gminie Sośnie pięknieje! [ZDJĘCIA]

0
Fot. sosnie.pl
Otwarto dwa odcinki dróg gminnych w miejscowości Szklarka Śląska. Kolejną inwestycją było stworzenie miejsca, gdzie mieszkańcy mogliby spędzać czas na świeżym powietrzu. Powstało centrum rekreacyjno-sportowe, w skład którego wchodzi boisko do gry w siatkówkę plażową i piłkę nożną. Gmina na te cele wydała w sumie prawie 600 tys. zł.

W lipcu otwarto dwa odcinki dróg gminnych w Szklarce Śląskiej. W pierwszym etapie wykonano 700-metrowy odcinek nawierzchni bitumicznej, w drugim dołożono kolejne 400 metrów. Zadanie zostało zrealizowane z budżetu gminy. W sumie za dwa najważniejsze odcinki drogi w miejscowości, gmina zapłaciła ponad 500 tys. zł. W ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” z programu Wielkopolska Odnowa Wsi powstało centrum sportowo-rekreacyjne. Mieszkańcy Szklarki Śląskiej będą mogli korzystać z boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę plażową. Pieniądze pozyskane od Samorządu Województwa Wielkopolskiego to 30 tys. zł. Gmina dołożyła 28 190 zł. Kolejne 7 tys. zł pochodziło z Funduszu Sołeckiego” czytamy na stronie Urzędu Gminy Sośnie.

Z okazji zakończenia tych inwestycji sołtys wsi Ewelina Brzezicha wraz z Radą Sołecką przygotowali uroczystość. W jej trakcie nastąpiło przecięcie wstęgi, a także poświęcenie nowych dróg i boisk.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick