Sześć osób z narkotykami, inni zatrzymani za jazdę bez uprawnień

0
zdjęcie poglądowe
Marihuana, amfetamina, ecstasy - takie narkotyki znaleźli policjanci przy sześciu osobach, które zostały wylegitymowane na terenie powiatu ostrowskiego. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy do samochodów wsiedli pomimo tego, że nie posiadali do tego uprawnień.

Policjanci z ostrowskiej komendy wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że 23-latek w kieszeniach schował 20 tabletek ecstasy i 10 zawiniątek z amfetaminą. – Natomiast 21-latek posiadał przy sobie sześć woreczków foliowych z marihuaną, oryginalnie zapakowane perfumy i elektryczną szczoteczkę do zębów. Okazało się, że perfumy i szczoteczkę ostrowianin ukradł w jednej z drogerii na terenie miasta – dodaje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowscy policjanci zatrzymali także 18-latkę, przy której znaleziono marihuanę, 18-letniego mieszkańca Gniezna, który był w posiadaniu amfetaminę, jego rok starszy kolega amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy. Tabletki posiadał także 22-latek z województwa dolnośląskiego, który został wylegitymowany na terenie powiatu ostrowskiego.

Policjanci z Ostrowa, jak i z Kalisza zatrzymali także kierowców, którzy prowadzili pojazdy bez uprawnień. W Ostrowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. Mężczyzna jadący drogą S11 przekroczył prędkość o blisko 40km/h. – W trakcie kontroli okazało się, że 23-latek nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że 6 listopada ubiegłego roku kierowca miał zatrzymany dokument w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym – mówi sierż. sztab. Michaś.

Podobne zatrzymanie miało miejsce w Kaliszu. Mundurowi skontrolowali kierowcę, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że 42-latek nie posiada uprawnień do jazdy samochodem. Prezydent miasta wydał decyzję administracyjną o cofnięciu jego uprawnień. Jak wynikało z relacji kierującego, przekroczył on obowiązujący limit punktów karnych – wyjaśnia mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer KMP w Kaliszu.

Za posiadanie narkotyków, młodym osobom grozi do trzech lat więzienia. Kierowcy za jazdę samochodem mimo cofniętych uprawnień, mogą zostać ukarani karą nawet do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick