Szczypiorniak rozpoczyna sezon. Awans celem

0
Już w najbliższą sobotę zespół SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie rozpoczyna swój debiutancki sezon ligowy. Powstały przed kilkoma miesiącami klub będzie występował w wielkopolskiej III lidze piłki ręcznej . - Naszym celem jest awans - mówi Krzysztof Dutkiewicz, grający prezes Szczypiorniaka.

Szczypiorniak Gorzyce Wielkie jest klubem, który do życia został powołany kilka miesięcy temu. Głównymi pomysłodawcami jego powstania są bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie, którzy przy wsparciu wielu osób, firm i instytucji działają prężnie, tworząc klub o solidnych podstawach.

Skład gorzyckiej drużyny prezentuje się imponująco. Znajdują się w nim głównie wychowankowie ostrowskiego szczypiorniaka. Są to zawodnicy z wieloletniem doświadczeniem na parkietach I ligi, ale i nie tylko. Niektórzy z nich poznali smak rywalizacji w superlidze.

W tym personalnym zestawieniu gorzycka drużyna z powodzeniem mogłaby sobie poradzić w gronie pierwszoligowców. Przed Szczypiorniakiem tymczasem debiut w wielkopolskiej III lidze, w której zagra sześć zespołów. Obok Szczypiorniaka będą to drużyny: Wolsztyniaka Wolsztyn, Polonii Środa Wielkopolska, Hagardu Strzałkowo oraz rezerw Stali Gorzów i Nielby Wągrowiec.

W Szczypiorniaku nikt nie ukrywa, że w rozpoczynającym się właśnie debiutanckim sezonie celem dla drużyny będzie awans do grona drugoligowców. W tym zestawieniu personalnym gorzycki zespół będzie faworytem ligi.

Inauguracyjny mecz nowego sezonu zespół Szczypiorniaka rozegra już w najbliższą sobotę. W hali szkoły w Gorzycach Wielkich w swoim debiucie podopieczni trenera Pawła Dutkiewicz będą podejmować Polonię Środa Wielkopolska. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.00.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick