Szczęśliwe odnalezienie i reanimacja [ZDJĘCIA]

0
Fot. Szukamy i Ratujemy
Służby ratunkowe odnalazły poszukiwanego 63-latka, który nie dotarł w piątek do domu w Tursku (powiat pleszewski). W trakcie akcji doszło do kolejnego zdarzenia, w wyniku którego druga poszkodowana osoba została zabrana do szpitala.

Intensywny dzień miały w sobotę od rana służby w Pleszewie. Jeszcze przed godz. 8.00 zostały wezwane do poszukiwań 63-letniego mężczyzny, który nie dotarł w piątek do miejsca zamieszkania. Ogłoszono alarm i wezwano m.in. członków zespołu Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Na miejsce jako pierwszy dojechał operator drona, który znajdował się raptem 10 km od miejsca poszukiwań. Wyjechało także Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań oraz zestaw poszukiwawczo-ratowniczy.

Najpierw odnaleziono rzeczy należące do zaginionego, a następnie kontynuowano poszukiwania wraz z policjantami i strażakami. Zaginionego odnaleziono w odległości około 1 km od miejsca zamieszkania. Jak mówi przedstawiciele SiR-u, prawdopodobnie w wyniku hipotermii mężczyzna rozbierał się podążając przez polne drogi. Niedługo później jeden z zespołów terenowych zlokalizował poszkodowanego. Ratownik medyczny SiR dojechał na miejsce samochodem terenowym, gdzie przystąpiono do reanimacji. Wezwano pogotowie ratunkowe, które przejęło poszukiwanego.

Poszukiwacze z SiR-u informują, że na miejscu doszło do kolejnego zdarzenia. Lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu drugiej poszkodowanej osoby pojazdem ostrowskiej grupy do szpitala w Pleszewie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick