„Szczepionka jest arcybezpieczna”. Lekarze WIL też się szczepią [WIDEO]

9
Kolejne osoby z grupy „zero” poddają się szczepieniu na koronawirusa. Szczepionka w pierwszej kolejności dostępna jest dla przedstawicieli ochrony zdrowia, czyli lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Dziś w ostrowskim szpitalu zaszczepili się m.in. lekarze zrzeszeni w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej, przykład dał sam prezes ostrowskiego oddziału WIL, Wiesław Wawrzyniak.

Po tym jak 29 grudnia minionego roku do ostrowskiego szpitala trafiła pierwsza partia 150 szczepionek, liczba chętnych do zaszczepienia się pracowników lecznicy znacznie wzrosła. Preparat przyjęło już około 500 osób. Na 1100 pracowników ponad 800 wyraziło chęć zaszczepienia się. – W tym tygodniu otrzymaliśmy kolejną dawkę i jeśli wszystko pójdzie sprawnie, zaszczepimy kolejnych 750 osób. Szczepimy w pierwszej kolejności osoby z grupy „zero” czyli pracowników służby medycznej nie tylko ze szpitala, ale z różnych podmiotów ochrony zdrowia z całego powiatu. Dziś zaszczepiliśmy kolejne 100 osób – mówi dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Dariusz Bierła.

Szczepienia w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej przeprowadzane są codziennie w dni robocze. Szczepią się kolejni medycy. Dziś przykład dał choćby wiceprezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej lek. dent. Wiesław Wawrzyniak apelując tym samym do wszystkich, by przyjmować szczepienia. – Gdyby nie szczepienia, świat wyglądałby dramatycznie. Pamiętam czasy powojenne, czasy chorób takich jak polio czy gruźlica (…) Gdyby nie szczepienia, świat byłby dziś zdziesiątkowany, szczepionki chronią nas przed dramatycznymi chorobami. Jeśli chcemy wrócić do normalności, by świat wyglądał tak jak przed pandemią – musimy się szczepić – powiedział po przyjęciu szczepionki.

Coraz sprawniej przebiega proces szczepienia. Szpitale i punkty szczepień są lepiej zorganizowane, dostawy preparatu przeciw COVID-19 są coraz to większe. Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował już listę punktów powszechnej opieki zdrowotnej, które będą realizowały szczepienia dla kolejnych grup. Także prawdopodobnie w najbliższą sobotę kolejna grupa pracowników ochrony zdrowia w ostrowskiej przyszpitalnej przychodni poddadzą się szczepieniu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 33
  2

  Czyli koniec z „teleporadami” i wracamy do normalnych wizyt rozumiem? Bo jeżeli lekarze się zaszczepiają to będą czuć się już bezpieczni i wyjdą z ukrycia…

  • 7
   17

   Skąd masz wiedzę jak długo trwa przygotowanie szczepionek? Z internetu przeczytanego podczas defekacji? Eksperyment trwał przez rok i na jego podstawie masz opracowaną bezpieczną szczepionkę.

 2. 2
  1

  Jeżeli szczepionka byłaby bezpieczna to państwo nie mówiło by o odszkodowaniach w razie powikłań. Specjaliści mówią że testy szczepionek trwają 10 lat.

  • Pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne są bezpieczne, a mimo to wypłaca się odszkodowania w razie powikłań.

 3. Macie rozum to go używajcie……..to nie żadna szczepionka, lecz eksperyment medyczny……….nawet producent nie bierze odpowiedzialności za powikłania…….

 4. Do Foliarz: Który producent leków bierze odpowiedzialność za swój produkt,masz wypisanych milion działań niepożądanych które jak byś uczciwie czytał i zastanowił się to żadnego nie weźmiesz bo wszystkie możesz dopasować do siebie.szczepic się należy to jedyny ratunek dla ludzkości.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick