Szczepienie dzieci cieszy się zainteresowaniem? Sprawdziliśmy

8
Od minionego czwartku można już szczepić dzieci w wieku od 5 do 11 lat przeciwko COVID-19. Rejestracja przebiega w taki sam sposób, jak u osób dorosłych, ale zmiany zaszły w proporcjach preparatu. Dzieci otrzymują mniejszą dawkę, niż starsi. Do punktów szczepień dojechały już zamówione szczepionki i wciąż są wolne terminy, by zapisać dziecko na przyjęcie pierwszej dawki.

Podczas, gdy dorośli mogą przyjmować już trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, w czwartek wystartowały szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. W całej Wielkopolsce zamówiono 90 tysięcy dawek. – Sprawdzaliśmy, że w powiatach południowej Wielkopolski są jeszcze wolne miejsca, by zarejestrować dziecko. Dawka jest zupełnie inna od tej, którą przyjmują dorośli. Szczepionka firmy Pfizer to 1/3 dawki osoby dorosłej – mówi Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu.

Procedura rejestracji wygląda tak samo, jak w przypadku osoby dorosłej:

 • poprzez całodobową, bezpłatną infolinię: 989
 • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
 • skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
 • Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Medycy przekonują, że nawet u dzieci COVID-19 może przebiegać ciężko. – Obserwujemy odległe powikłania po przebyciu zakażenia. Szczepienie uchroni dziecko przed ciężkim przebiegiem choroby i przed wcześniej wspomnianymi powikłaniami – powiedział Krzysztof Bierła, koordynator ds. szczepień w ostrowskim szpitalu.

Jak poinformował koordynator w Ostrowie zamówiono pakiet 100 szczepionek i na ten moment zapisanych jest około 70-80 osób.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Wara od dzieci!!! Dzieci to nie króliki doświadczalne. Co innego minister zdrowia mówił rok temu, co innego teraz. Szczepionki cały czas takie same a pojawiają się nowe odmiany wirusa, z tego wniosek że szczepionki „są bo mają być”.

  • Do miękki Jędrek. Widać od razu oczywisty brak wiedzy. Żadna szczepionka, również te które przyjąłeś na odrę, ospę, zapalenie wątroby, itd., nie daje stuprocentowej skuteczności, są takie które dają po 60-70%, są takie które dają po 95%. Wszystko w zależności od patogenu. Ale tak to już jest z foliarzami, że sieją niesprawdzone informacje. Ważne jest nośne, antyszczepionkowe hasło, a nie rzetelna wiedza.

  • Twoja wiedza jest za to zatrważająca. Najpierw kazali ci się zaszczepić bo nie zachorujesz. Później masz się zaszczepić to nie trafisz do szpitala. Następnie zaszczep się to nie umrzesz. A teraz co? Zaszczep się to umrzesz po cichu i bezboleśnie? Dajcie się szprycowac nawet 10ma dawkami a od wolnych ludzi trzy kroki w tył

  • Nie dyskutuje się z płaskoziemcami wg. zasady, nie podchodź do byka z przodu, do konia z tyłu a do prostaka nie podchodź w ogóle.

 2. W grupie 0 do 19 lat odnotowano 32 zgony z covid (dane 03.2020 – 1 tydzień 11.2021). 28 z tych osób miało ciężkie choroby. I to te choroby w koincydencji z covidem przyczyniły się do zgonów tych osób. Ta cała grupa liczy około 7 mln osób. Zgony wynoszą mniej niż 0,0000045% tej populacji. http://www.bibula.com/?p=129851 W USA tysiace dzieci z NOP-ami po pfizerze ! Łącznie 20 238 zdarzeń niepożądanych, w tym 1213 oceniono jako poważne i 21 zgłoszonych zgonów . Dzieci !! 502 zgłoszenia zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia (zapalenie serca) z 494 przypadkami przypisanymi szczepionce firmy Pfizer.4-6 razy wieksza szansa zapalenia miesnia sercowego u dzieci niz hospitalizacji po covid ! 233 razy wieksza szansa NOP wsrod dzieci i mlodziezy niz hospitalizacji po covid ! http://www.youtube.com/watch?v=e4HmIGz-9zU Wietnam: Zaczęto szczepić dzieci preparatem Pfizera. W ciągu pierwszych 3 dni zmarło troje dzieci, 120 hospitalizowano Kanada: Zastanawiające staje się nagły zdecydowany wzrost martwych urodzeń. Dwóch lekarzy wniosło oskarżenie przeciwko kilku politykom i dyrektorom po tym, jak 13 dzieci zaszczepionych matek urodziło się martwe w ciągu 24 godzin w szpitalu w Vancouver. Twierdząc, że mieli konflikt interesów dotyczący ich wdrożenia lub wsparcia ograniczeń COVID-19 i propagowania szczepień. Według dr Daniela Nagase przypadki martwych urodzeń gwałtownie rosną u w pełni zaszczepionych kanadyjskich kobiet. Potwierdzać to statyki, z jakich wynika, że po przyjętej iniekcji kobiet w ciąży wystąpiło 86 martwych urodzeń w ciągu 6 miesięcy w Waterloo w Ontario, gdzie zwykle dochodzi do 5-6 rocznie. Teraz zdarza się nawet 13 martwych urodzeń w ciągu 24 godzin.

  • Za dużo danych podałeś, zaszczepy nie przetrawią. Poza tym wszystko się zgadza, tylko komu to tłumaczyć? Prędzej te „bezobjawowe” norki z fermy w Biadkach to zrozumieją.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick