Sypią się donosy na rolników. WIR: Przeniosłeś się z miasta na wieś – zaakceptuj jej specyfikę

17
Fot. pixabay
Żniwa to okres, gdy na polach trwają intensywne prace. Wielu mieszkańcom nie podoba się hałas dobiegający z pól wieczorami oraz zapach obornika wywożonego na pola i postanawiają zawiadomić policję. Wielkopolska Izba Rolnicza wystosowała apel do mieszkających na wsi, by nie przeszkadzać rolnikom w ich pracy. Podkreślają też, że skoro ktoś podjął decyzję o przeprowadzce z miasta na wieś to powinien zaakceptować jej specyfikę.

Rolnicy tłumaczą, że większość prac odbywa się w nocy ze względy na zmienną pogodę i możliwość wystąpienia opadów deszczu i gradu, które mogłyby zniszczyć uprawy. „Praca rolnika jest pracą specyficzną, zależącą w 100% od aury!” – pisze Wielkopolska Izba Rolnicza w apelu.

Mieszkańcom wsi przeszkadza nie tylko hałas maszyn rolniczych oraz nieprzyjemny zapach obornika wywożonego na pola. „Odgłosy zwierząt, hałas maszyn, nieprzyjemna woń obornika to nieodzowny element produkcji rolniczej, której finalnymi produktami jest to, co zjadasz każdego dnia” – czytamy.

Rolnicy proszą o nie zgłaszanie takich rzeczy policji. Wprowadza to niepotrzebny zamęt, potęguje urazy i zakłócają sprawny przebieg prac polowych.

Fot. Wielkopolska Izba Rolnicza
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

  • Tak lepiej jeść z chemia i pestycydami , kurde śmierdzi nawet mleko od krowy, a jak srają to nie nie czują

  • a jak nie rolnik pali w co 3 x dziennie na ciepłą wodę i smród jest i latem i zimą,to ci nie przeszkadza, a mógłby zał ożyć sobie np.przepływowy podgrzewacz wody.

 1. Dobre sobie, nowobogackie snoby przenoszą się na wieś i nagle wiejskie klimaty im przeszkadzają… Zaraz przypomina mi się film „Kogel mogel 2 czyli galimatias” i afera z pudełkiem Pusia… 😆🤣

 2. Co te mieszczuchy chcą to naturalny swierzy zapach są tacy co całe życie mieszkali na wśi a teraz im się w dupach poprzewracalo gnój on śmierdzi jak idzie srać to też gówno śmierdzi są tacy w Nowym kamienicach

  • Młody, wróć do szkoły i naucz się pisać poprawnie. Albo chociaż kup sobie słownik ortograficzny.

 3. Niech pamiętają barany że to oni przyszli na wieś a nie wieś do nich,nikt ich tam nie prośił, jak nie odpowiada to wypierdalać spowrotem miasta.

  • Można też powiedzieć o odwrotnym kierunku.. Wsiowi przeprowadzają się do miast i miasteczek, chociaż nikt ich nie prosił. Budują wypasione domy i przynoszą ze sobą swoją wsiową mentalność… Bruk na podwórku musi być, obowiązkowo tylko iglaki, byle liści nie było, pies na łańcuchu lub w klatce trzymany na więzi 24h/dobę musi być, drzewa (nawet te rosnące nie na ich posesji, ale np. przy chodnikach) przeszkadzają, wiec ciąć je jak najmocniej, żeby tylko pień sterczał, a najlepiej to wyciąć wszystkie. Ze wsi można się wyprowadzić, ale wieś z wieśniaka nigdy nie wyjdzie…

 4. 3 dni ten smród wachac. Koszmar. Człowiek czeka na wieczór żeby okna otworzyć bo cały dzień zamknięte przy takich temp. A tu nie idzie.

 5. Co do gówna w kiblach i sraczach. Pawiany ze wsi. Jak srasz to chyba idzie w kanalize badz do szamba. Raczej w kiblu nie gromadzisz gówna ze szczochami wsiowe palanty. A wasz gnój i gnojowicę czuć w całym mieście. Więc skończ jeden z drugim o gównie w kiblu cymbale. No chyba że u was na wsi to się sra do kibla i ręką wyjmuje i zanosi do gara żeby zupę ugotować bądź żonie maseczkę na ten zmierzly pysk zrobić bo gówno do gówna ciagnie

 6. Poco kupujecie działki nawsi co w szkołach biologia nie uczono was bogacze Apartamenty sobie kupcie tyle budują w Ostrowie to zobaczycie jak mieszka się ale to jest tak samo jak nikt z guwniazy nic nie zrobił tylko mamusia ,tatuś dają zaś wszystko przeszkadza a jeść chcą to im ziemniaki warzywa nie śmierdzą.

 7. Przecież dzięki temu naturalnemu nawozowi są warzywa ,zboże ,itd, Przecież to naturalny zapach ,szkoda że nie przeszkadza własne 💩,gdzie się nie ruszyć tam nasrane i obszczane ,na ulicy i chodnikach pieski srają a do parków i skwerach też nie lepiej bo urzęduja alkoholicy wala i żygają,wejść się nie da i posiedzieć od smrodòw po wrzaski i wulgaryzmy ,a tu jednemu z drugim ktòrzy sobie kupili i chcą mieć spokój przeszkadza ciężka praca rolników przeszkadza ,ale ciekawe skąd ma na talerzu to się nie zastanawia ,Jak pozapalają grile to smród innym ma nie przeszkadzać,Oddychać się nie daje .szkoda ze zadymiarzom nie przeszkadza oni sami ,bo to jest dopiero upierdliwie śmierdzące.😵

 8. Osobiście mieszkam w centrum miasta, ale nie rozumiem ludzi którzy wyprowadzając się na wieś nie pomyśleli że skoro wieś to i prace w polu, że niby teraz Brajan i Dżesi zabrali pół bańki kredytu na deweloperkę to wszyscy dostosują się do nich.
  Odpowiem słynnym cytatem :
  ,,Ochu…eś Kiler”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick