Syn europosłanki został przewodniczącym rady nadzorczej. „W kłamstwie, nepotyzmie i stanowiskach dla siebie i rodzin bijecie rekordy”

13
screen z zapisu wideo z konferencji prasowej (22.07.2021 r.) zorganizowanej przez posłów Lewicy dotyczących tzw. Mapy Nepotyzmu PiS
Kaliska spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe ma nowego przewodniczącego rady nadzorczej. Został nim Kewin Klotzek - jak wskazuje Wyborcza - syn europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej z Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiany na najwyższym szczeblu w kaliskiej spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Przewodniczącym rady nadzorczej został Kewin Klotzek – jak informuje kaliska Wyborcza – syn eurodeputowanej Prawa i Sprawiedliwości Andżeliki Możdżanowskiej.

Człowiek z PiS-u zastąpił człowieka z PiS-u?

Sprawa wyboru nowego przewodniczącego rady nadzorczej spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu rozeszła się szerokim echem także w ogólnopolskich mediach. Sprawa dotyczy instytucji o zasięgu ponadregionalnym (tereny województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego). Kapitał spółki w całości należy do samorządów lokalnych. Największy procent z nich należy do Kalisza (a wśród pozostałych samorządów są m.in. Ostrów Wielkopolski i Ostrzeszów). Kandydatura została zaakceptowana przez większość.

Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe – jak można się dowiedzieć z informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej tej instytucji – należy do 108 jednostek samorządu terytorialnego, które podzieliły pomiędzy siebie 100 346 udziałów.

O tym, że to właśnie 27-letni Kewin Klotzek – jeden z członków pięcioosobowej rady nadzorczej – zostanie jej przewodniczącym, zdecydowali pozostali członkowie tego organu.

Jak wyliczyła kaliska Wyborcza, syn europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej z Prawa i Sprawiedliwości zastąpił na tym stanowisku polityka także związanego z PiS-em. Od 15 lipca 2020 roku na czele rady nadzorczej stoi Józef Rogacki, ostatni wojewoda kaliski, a prywatnie – jak czytamy na łamach Gazety – „ojciec byłego posła PiS-u Adama Rogackiego”. To właśnie w jego miejsce – jak ustaliła Wyborcza – zgłoszono Kewina Klotzka.

Kewin Klotzek a Mapa Nepotyzmu PiS

Karierą 27-latka zainteresowała się już jakiś czas temu Lewica, która stworzyła tzw. Mapę Nepotyzmu PiS. To zbiór nazwisk członków rodzin polityków i działaczy związanych z Prawem i Sprawiedliwością, którzy w ostatnich latach znaleźli zatrudnienie w publicznych instytucjach.

Poseł Lewicy Maciej Konieczny w taki sposób wypowiedział się na temat kariery zawodowej Kewina Klotzka podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez tę partię w Sejmie w lipcu 2021 roku: „Pracujemy nad Mapą Nepotyzmu PiS, ponieważ jesteśmy przekonani, że obsadzanie spółek Skarbu Państwa swoimi rodzinami to nie tylko ordynarny skok na kasę, ale i osłabianie polskiego państwa. (…) Uważamy, że tylko zewnętrzna presja jest w stanie zmusić takie osoby jak Kewin Klotzek do opuszczenia stanowisk. Pan Kewin Klotzek jest synem europosłanki PiS Andżeliki Możdżanowskiej i musi być niezwykle zdolny, ponieważ pełni, aż dwie funkcje: zasiada w radzie nadzorczej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz jednocześnie pełni funkcję specjalisty ds. strategii PGNiG. Czy w kluczowym dla polskiej energetyki czasie za strategię powinien odpowiadać dwudziestokilkuletni Kewin Klotzek, syn eurodeputowanej PiS? Mamy bardzo poważne wątpliwości.

Kewin Klotzek w odpowiedzi na pytania skierowane do niego przez dziennikarzy kaliskiej Wyborczej zaznaczył, że nie jest już związany z IWP, a funkcję członka rady nadzorczej pełni tylko w spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe.

Nagranie z konferencji prasowej posłów Lewicy na temat tzw. Mapy Nepotyzmu PiS (22.07.2021 r.)

Wybór nowego przewodniczącego rady nadzorczej spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe skomentowała m.in. posłanka Lewicy z Kalisza Karolina Pawliczak, która na swoim fanpage’u napisała: Możecie sobie mówić o uczciwości, wiarygodności i innych obcych wam atutach władzy, wy politycy Prawa i Sprawiedliwości w kłamstwie, nepotyzmie i stanowiskach dla siebie i rodzin bijecie rekordy rekordów! (…) Karawana idzie dalej… Tak wygląda „rodzina na swoim” w praktyce!”.

Władze spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe

W Biuletynie Informacji Publicznej tej instytucji można znaleźć pełny skład personalny władz spółki. Oto on:

Skład rady nadzorczej:

 • Kewin Klotzek – przewodniczący rady nadzorczej
 • Władysław Karski – zastępca przewodniczącego
 • Artur Chołody – sekretarz rady
 • Michał Gajda – członek rady
 • Mikołaj Kostka – członek rady

Skład zarządu spółki:

 • Maciej Witczak – prezes zarządu
 • Dorota Kisiela-Augustyniak – członek zarządu
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 36
  4

  Ja już mam tego dosyć.Gość ma 27 lata mamusia co chwilę znajduje mu ciepłe posadki.Andżelika to co robisz jest złem w czystej postaci.Jak Ty się nie wstydzisz spojrzeć ludziom w oczy.

 2. 13
  1

  Tak wygląda całą Polska jeszcze trochę to stanowiska będą dla wnuków i dzieci jak zdają maturę. bo po studniach może być za późno Masakra

 3. 7
  4

  O synach byĺego dwoch kadencji europosła z PSL, a obecnego posła PSL to z regionu to wszyscy milcza..?
  Młodszy Adam w Radzie nadzorczej zastepca Przewodniczacego w spółce przedsiębiorstwo usług komunalnych w Ostrowie Wielkopolskim.Zatrudniony w gminie ostrzeszow.
  Starszy syn Mikołaj Przewodniczacy RN w 2019 szpitala w Jarocinie- pisał ktoś???
  Obecnie fucha członek zarządu koleje wielkopolskie spółce urzędu marszalkowskiego/ wcześniej pracownik….? Wiedział ktoś? Bo Nepotyzm.tylko w PIS?
  Ha ha ha

 4. 6
  5

  O synach byĺego dwoch kadencji europosła z PSL, a obecnego posła PSL to cisza? Młodszy Adam w Radzie nadzorczej zastepca Przewodniczacego w spółce przedsiębiorstwo usług komunalnych w Ostrowie Wielkopolskim.Zatrudniony w gminie ostrzeszow.
  Starszy syn Mikołaj Przewodniczacy RN w 2019 szpitala w Jarocinie- pisał ktoś???
  Obecnie fucha członek zarządu koleje wielkopolskie spółce urzędu marszalkowskiego/ wcześniej pracownik….? Pisal ktoś? Bo Nepotyzm.tylko w PIS?
  Ha ha ha

 5. 11

  Przecież nie pójdzie do MAHLE za 3,5 tys robić . Tam się trzeba znać na robocie. W razie nadzorczej, najlepiej online..czysta robota, kasa co miesiąc na konto , a reszta do roboty…maso ludzka za chrust i miskę ryżu .

 6. 4
  1

  Najważniejsze,że forsę mają a nas wszystkich głęboko w d.pie. MY DO CHRUSTU ZBIERANIA i obierków po ziemniakach wpierda.ania

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick