Sylwia Nowicka zostanie dyrektorem Muzeum w Lewkowie? „Otrzymała bezwzględną większość głosów”

25
Sylwia Nowicka kandydatką na stanowisko dyrektora Zespołu Pałacowo-Parkowego w Lewkowie. Taką informację potwierdził Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który ogłosił konkurs na to stanowisko. Nowicka otrzymała maksymalną liczbę głosów. Ostateczną decyzję w tym temacie podejmie jednak Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

W odpowiedzi na przesłane przez redakcję portalu wlkp24.info pytania do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, otrzymaliśmy odpowiedź, że w konkursie wzięło udział dwóch kandydatów. Jednym z nich była właśnie Sylwia Nowicka. – W głosowaniu w sprawie wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego Pani Sylwia Nowicka otrzymała bezwzględną większość głosów członków Komisji: 7 głosów na 7 obecnych na posiedzeniu członków Komisji – poinformował Włodzimierz Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Kultury UMWW.

W uzasadnieniu komisji konkursowej czytamy: Pani Sylwia Nowicka spełnia wszystkie wymagania formalne, posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie zawodowe w wymaganym zakresie, a także dodatkowe kwalifikacje zawodowe i predyspozycje menedżerskie. Ponadto w treści autorskiego programu działania Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego na 3 lata przedstawia plan właściwego funkcjonowania i rozwoju tej instytucji. Zdaniem Komisji, Pani Sylwia Nowicka jest najlepszą kandydatką na stanowisko dyrektora Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego.

Jednocześnie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował, że to Zarząd Województwa Wielkopolskiego podejmuje ostateczna decyzję co do samego faktu, jak i terminu powołania wyłonionego w konkursie kandydata.

Sylwia Nowicka jest członkinią Rady Powiatu Ostrowskiego. Zajmuje także stanowisko przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Jest również członkiem Komisji Rewizyjnej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

25 KOMENTARZE

 1. Dziwnym trafem mnie nikt nie poinformował że był jakiś konkurs . Jestem pod wrażeniem . Wspaniała fucha …..i do galerii blisko.
  Też bym chciał .

  • Trzeba się było interesować konkursem i wystartować. Ale to nie był konkurs dla idiotów – nie miałbyś szans.

  • A jak ciebie nazwać „Agapku” ? Jarek robi spokojny wpis, nikogo nie obraża nim a ty wyjeżdżasz od „idiotów”.
   Tak oto robi się te słynną „mowę nienawiści” ale tak to jest jak rozmawia się z głupkami.

 2. Prawdopodobnie podyktowane to jest małym zasobem słów Agapka dlatego w jego wpisach często pojawiają się słowa ogólnie uważane z wulgaryzmy. Chociaż po prawdzie patrząc na niektóre wybory takie niezbyt miłe słowa cisną się na usta. Odnośnie propozycja „szefa” o wymianie kadr nie zawsze ma sens, z wymianą kadr łączy się wypłata odszkodowań, a nowe kadry nie zawsze spełniają pokładane w nich nadzieje.

  • Generalnie siedzą tutaj nieudacznicy, którzy w życiu nic nie osiągnęli. Jedyne na co mogą się odważyć to anonimowe wpisy obrzucające innych błotem i krytyka. Ich życie jest tak nudne, że bardzo cierpią, gdy ktoś inny coś osiągnie i dlatego to wypisują. Dla nich to jest jak terapia. Moim zdaniem trzeba być wyrozumiałym i pozwolić im na wylewanie pomyj, gdyż duszenie zazdrości w sobie może prowadzić u nich do depresji lub jakiś tragedii z tym związanych. Czytałem o tym artykuł kiedyś w czasopiśmie psychologicznym… może to być zaczątkiem problemów psychiatrycznych.
   Najciekawsze w tym jest to, że po IP można zlokalizować autorów tekstów i okazuje się, że to często znajomi grilowanej postaci 🙂

  • Mnie naprawdę to zastanawia o co chodzi. Nie wiem kim był poprzednik, jak również za bardzo nie wiem kim jest ta Pani. Liczyłem, że ktoś merytorycznie się wypowie, ale niestety łatwiej rzucić minusikiem, wylać jakieś pomyje pod artykułem i dalej anonimowo siedzieć z poczuciem „ale jej dosrałem”.

 3. Szanowni Państwo . Nie jestem nieudacznikiem jak twierdzą niektórzy , nie jestem też idiotą . Mało tego nie znam tej Pani . Jestem tylko za tym, aby odpowiednie stanowiska zajmowali kompetentni ludzie. Wystarczy prześledzić LinkedIn , aby stwierdzić , że wybrana osoba nie ma wykształcenia historycznego , etnograficznego czy historii sztuki. Powtarzam , nie mam nic do tej Pani . Proszę natomiast komisję rekrutacyjną o wyjaśnienie co zadecydowało o wyborze . Czy może tak jak Rysiek z filmu MIŚ chciała się sprawdzić na ” nowym odcinku „. Czyli Bareja wiecznie żywy.

  • manipulowała na rzecz p. urbaniaka ,rajskiego i im podobnych i dostała w nagrodę pałac Lpskiego. P. Profesorowie otwórzcie oczy …… .

 4. no to teraz kto obejmie mandat radnego powiatu czy beda z czego sie wysmiewali realizowac kazus NBP?
  chyba ze honorowo hihihi zrzeknie sie mandatu gdyby …. .

 5. Sylwia- bierz swoje 8000,- netto i nie przejmuj się opiniami nieudaczników- każdy mógł być kimś i startować w konkursie……Niestety nieudscznicy… nieuki …oraz pierdoły życiowe nie nadają się na stanowisko kierownicze…nieważne,czy z polecenia ,czy bez….Frajerzy niech żyją za minimum krajowe. Sami sobie na taki los zasłużyli…

 6. ” nie znam tej pani” napisał jeden z komentujących, skąd więc wie, że się ta pani nie nadaje na to stanowisko? przeczucie czy zwykła zawiść? nie można oceniać ludzi na podstawie przeświadczenia ” ja wiem!”, ktokolwiek byłby wybrany pewna grupa ludzi obrzuciła by go błotem, ot nasze kochane piekiełko…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick