Sylwester i Nowy Rok w statystykach straży i policji

0
Kilku pijanych kierowców, osoba prowadząca pojazd bez uprawnień i pożar tui. To najpoważniejsze zdarzenia, do których doszło w miniony weekend. Tegoroczny sylwester, ale też Nowy Rok upłynął wyjątkowo spokojnie.

Koniec starego i początek nowego roku to z reguły czas wytężonej pracy dla policjantów i strażaków. Tegoroczny weekend sylwestrowo-noworoczny był wyjątkowo spokojny.

Powiat ostrowski

W noc sylwestrową ostrowscy policjanci podjęli 50 interwencji. Były one związane głównie z zakłócaniem ciszy nocnej. Odnotowano też 4 kolizje drogowe. Zatrzymano jedną osobę kierującą po spożyciu alkoholu oraz 70 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Z kolei ostrowscy strażacy wyjechali do 10 zdarzeń, 7 z nich dotyczyło pożarów. Tuż po północy, najprawdopodobniej od farjerwerów zapaliły się tuje zdobiące posesje. Co ważne, w żadnym ze zdarzeń nie było osób poszkodowanych.

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala w Ostrowie Wielkopolskim trafiły dwie osoby, które doznały urazu podczas odpalania petard.

Powiat pleszewski

W tym powiecie policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń drogowych i kryminalny. Przeprowadzili co prawda kilka kontroli drogowych, jednak nie ujawniono żadnych wykroczeń.

Powiat ostrzeszowski

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących oraz jedną osobę prowadzącą pojazd mimo cofniętych uprawnień. Odnotowano również kilka interwencji domowych i w miejscach publicznych związanych z zakłócaniem ciszy nocnej.

Znane powiedzenie głosi, że „jaki sylwester, taki cały przyszły rok”. Ten w Południowej Wielkopolsce był wyjątkowo spokojny. I oby ten spokój pozostał z nami przez całe 365 dni.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick