Świętuje 100. urodziny dwa razy

0
Fot. sieroszewice.pl
31 maja 2018 roku pani Bronisława Zmyślona z Ołoboku świętuje swoje 100. urodziny. W związku z tym, że przypadają one w tym roku w Boże Ciało, delegacja z urzędu gminy w Sieroszewicach złożyła jubilatce wizytę kilka dni wcześniej.

Pani Bronisława Zmyślona powiększyła właśnie grono stulatków w Południowej Wielkopolsce. Urodzona 31 maja 1918 roku mieszkanka Ołoboku obchodzi dzisiaj urodziny. Świętowała je także kilka dni temu, kiedy 25 maja odwiedziła ją delegacja z Urzędu Gminy w Sieroszewicach.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Wójt Czesław Berkowski, przewodniczący rady Paweł Siwak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Pilarska złożyli jubilatce życzenia, a także wręczyli jej bukiet kwiatów, prezent i list gratulacyjny. – Droga jubilatko, w imieniu mieszkańców Ołoboku i całej gminy Sieroszewice chcieliśmy złożyć życzenia z okazji tego pięknego jubileuszu. Jest nam bardzo miło, że możemy tutaj gościć. Życzę dużo zdrowia, radości z dzieci, wnuków i prawnuków oraz przeżywania dalszych lat życia w spokoju i miłości – powiedział wójt Czesław Berkowski.

Włodarz wręczył stulatce gratulacje od premiera Mateusza Morawieckiego. Życzenia złożyli także sołtys Ołoboku Teresa Lemiesz i przedstawicielka rady sołeckiej Izabela Gawron. Nie mogło zabraknąć tortu oraz toastu.

W dzień urodzin na pewno również nie zabraknie gości. Można więc powiedzieć, że okrągły jubileusz Pani Bronisława obchodzi dwukrotnie.

Jubilatka urodziła się w Sławinie. Miała dziewięcioro rodzeństwa. Mama zmarła jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. W 1946 roku wyszła za mąż i z mężem Stanisławem zamieszkali w Ołoboku. Jubilatka zajmowała się domem i krawiectwem. Ma trzy córki: Marię, Jolantę i Urszulę, czworo wnucząt i tyle samo prawnuków.

Pani Bronisława jest w wyśmienitej kondycji. Nie stosuje diety i codziennie na kolację zjada jajko. Jak mówi – życie i zdrowie zawdzięcza Bogu. Jej receptą na długowieczność jest praca i modlitwa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick