DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Świętują 160. urodziny. Otrzymali też swój własny sztandar

Głównym powodem uroczystości, która odbyła się dziś w Ostrowskim Centrum Kultury, było nadanie Aresztowi Śledczemu w Ostrowie Wielkopolskim własnego sztandaru. To ważny moment w życiu tej jednostki. A dzień podwójnie wyjątkowy, bo ostrowski areszt obchodzi 160. rocznicę swojego powstania. Przez cały ten czas wpisuje się w ostrowski krajobraz miejski. Wybudowany w 1863 roku przez władze pruskie gmach przez cały ten czas pełni tę samą funkcję.

W areszcie pracuje setka osób i każdy z nich ma swoje określone zadanie. Praca w służbach penitencjarnych nie należy do łatwych, a na swój sukces pracuje się wyjątkowo ciężko.

Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim ma swoją siedzibę przy ulicy Ledóchowskiego 1, ale posiada także swój oddział w Szczypiornie. Na szczęście od 30 lat w jednostkach penitencjarnych takich jak ostrowski areszt nie ma więźniów politycznych. Są tylko przestępcy, którzy zasługują na karę pozbawienia wolności lub na tymczasowy areszt. Tych zaś – także w Ostrowie – jest cały wachlarz.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • F
  fdtrehgt

  piątek, 24 lutego, 2023

  Nikt wam już nie ucieka, śmiech na sali

  Odpowiedz
 • O
  Obi

  sobota, 25 lutego, 2023

  Od kiedy tam nie pracujesz to nie!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz