DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Święto Roweru i podsumowanie akcji szukania dawcy dla Zuzi Ostój [ZDJĘCIA]

Zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim „Święto Roweru” było okazją do podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Zuzi Ostój, która potrzebowała znaleźć genetycznego bliźniaka, aby móc przejść operację przeszczepu szpiku. W akcję zaangażowało się mnóstwo ludzi. Wielu też zarejestrowało się w bazie Fundacji DKMS, czym zwiększyło szansę na znalezienie dawcy nie tylko dla niej, ale także innych chorych.

Pracownicy firmy PROMAX, a więc koledzy z pracy taty Zuzi, którzy prowadzili akcję zachęcania do rejestracji w bazie i byli bardzo aktywni w tej materii m.in. podczas wakacyjnych festynów w okolicznych miejscowościach oraz na meczach ostrowskich drużyn, postanowili w wyjątkowy sposób podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca. Także przy okazji podsumowania akcji można było zarejestrować się jako potencjalny dawca.

Szkoła była także metą dla kilku tras wycieczek rowerowych zorganizowanych przez ostrowski oddział PTTK. Trening spinningowy poprowadzi Kamil Sierański, rowerzysta amator, uczestnik wypraw rowerowych, podczas których zbierał pieniądze na leczenie walczącego z autyzmem Filipa Salamona.

Okolicznościowy festyn był także okazją do świetnej zabawy oraz walki o cenne nagrody. Rower i dwa kaski ufundowała firma Elmex Piotra Maja, gadżety przekazała Galeria Ostrovia, a pączki piekarnia Mima. Podwójny bilet na występ Royal Moscow Ballet przekazała firma Prestige MJM. Prowiant potrzebny do wspólnego grillowania, które odbyło się na zakończenie zabawy, ufundowała firma Nowaccy.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz