DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wspominamy miliony osób zabitych oraz poszkodowanych na drogach nie tylko Polski, ale i całego świata. – Hołd w tym dniu oddawany jest również rodzinom, bliskim poszkodowanych, a także zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze Policji drogowej oraz specjaliści medyczni – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Fakt, że obchodzimy taki dzień, w dużej mierze „zawdzięczamy” sobie nawzajem, bo to często my – kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za wypadki komunikacyjne oraz kolizje. Zbyt wysoka prędkość, jazda pod wpływem alkoholu, zmęczenie, rozkojarzenie, pośpiech, lekceważenie przepisów ruchu drogowego, to tylko część grzechów tych, którzy siadają za kółkiem.  Bądźmy odpowiedzialni na drodze – apeluje policja.

W tym roku w samym powiecie ostrowskim policjanci odnotowali 70 wypadków drogowych i blisko 1500 kolizji. Zginęło w nich 9 osób, a ponad 70 zostało rannych. – Nie da się całkowicie wyeliminować zjawiska, jakim są wypadki drogowe, jednak należy dążyć do ich ograniczenia, przede wszystkim zaś do ograniczenia ofiar śmiertelnych tych zdarzeń. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek – dodaje rzeczniczka policji.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz