„Światłość” na finał artystycznego roku w Starej Przepompowni

0
Wystawę malarstwa i fotografii pięciu wyjątkowych artystek można oglądać w ostrowskiej Starej Przepompowni. Ekspozycja nosi tytuł „Światłość” i prezentuje prace Barbary Zabłockiej, Magdy Kuczmy, Grażyny Tomaszewskiej-Trusz, Ilony Dobiszewskiej i Małgorzaty Dąbrówki. W czwartek miał miejsce ostatni w tym roku wernisaż w przestrzeni wystawienniczej klubu.

Jedna pięciu artystek wystawiających swoje prace w Starej przepompowni jest Małgorzata Dąbrówka, która tym razem występuje w podwójnej roli, kuratorki wystawy i autorki. Jej obrazy to efekt abstrakcyjnych eksperymentów na płótnie i papierze, które maja zachęcać do samodzielnej i dowolnej interpretacji.

W nieco mniejszym formacie, ale za to w większej ilości swoje fascynacje naturą, barwą i światłem uchwyconymi w kadrze aparatu prezentuje Grażyna Tomaszewska-Trusz.

Dwie prace zamieściła na wystawie także malarka, ale też autorka niezliczonych plakatów i materiałów promujących projekty artystyczno-kulturalne, Barbara Zabłocka. Afisz promujący wystawę „Światłość” także jest jej autorstwa.

Obrazy Magdy Kuczmy to z kolei efekt fascynacji warszawskimi gorsecikami, które – jak sama mówi – odkryła jakiś rok temu.

Ilona Dobiszewska zazwyczaj tworzy prace techniką mieszaną z użyciem rapitografu, ale na wystawie w Starej Przepompowni prezentuje eksperymenty z kolażem oraz grafiką komputerową.

„Światłość” to ostatnia w tym roku wystawa w klubie stara Przepompownia, ale Małgorzata Dabrówka już teraz ma zaplanowanych kolejnych 11 wernisaży na cały przyszły rok, bo – jak mówi – artystów wartych poznania jest bardzo wielu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick