DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Świadkowie nie dali mu pojechać dalej. 36-latek odpowie za jazdę pod wpływem

To dzięki osobom postronnym udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który teraz odpowie za to przed sądem. 36-latek z Ostrowa Wielkopolskiego wsiadł za kierownicę opla kompletnie pijany.

Zdjęcie poglądowe

Policjantów poinformowali świadkowie, którzy zauważyli, że na ulicy Klasztornej zauważyli mężczyznę, który chwiał się na nogach, po czym wsiadł do osobowego opla i odjechał. Osoby te próbowały zatrzymać kierowcę. 36-latek nagle wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Mężczyznę ujęto, wyciągnięto też kluczyki ze stacyjki opla i poinformowano policję. – Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto, mężczyzna odpowie za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Za jazdę pod wpływem alkoholu 36-latkowi grozi do dwóch lat więzienia, dotkliwa kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz