Susza zbiera żniwo. Starty w zbożu sięgają nawet 90%

4
Temperatury sięgające jeszcze niedawno nawet 37 stopni Celsjusza były przyjemnością dla plażowiczów, ale z upałami i bardzo poważnymi skutkami suszy muszą się teraz zmierzyć rolnicy. Sytuacja nie wygląda dobrze, bo straty sięgają 40%, a na niektórych uprawach nawet 90%. W związku z tym, konsumenci muszą przygotować się na podniesienie cen żywości. Te już wysokie, niewiele zmaleją.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. co wy za propagandę siejecie wcale nie jest tak tragicznie jak piszecie owszem zboże jest drobniejsze ale nie ma go o 90% mniej proszę się ogarnąć i nie siać popłochu w śród społeczeństwa bo tylko balonik dmuchacie a potem ceny sztucznie podnoszą jak takie pierdy piszecie

  2. Chłopom zawsze źle: jak nie susza to deszcz, jak nie upały to przymrozki, byle dotacje i odszkodowania płynęły. Szkoda że tak nie ma w innych branżach.

  3. Hmmm… napisane jest że w niektórych uprawach do 90%… zboże jare siane wiosna jak najbardziej może mieć takie straty…. więc proszę nie komentować jak się nie ma o tym zielonego pojęcia..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick