Strzały w szkole w Przygodzicach? Wiemy, co się dzieje [ZDJĘCIA]

7
Napastnik przed szkołą, zakładnicy i osoby ranne. Na miejscu jadą służby. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach trwa akcja antyterrorystyczna. Na szczęście to tylko ćwiczenia.

We wtorek o godz. 10.00 rozpoczęły się ćwiczenia antyterrorystyczne na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Słychać strzały, są informacje o osobach rannych i zakładnikach. Część uczniów leży na boisku z rękami na głowach. Znajduje się tam też napastnik. Taki scenariusz ma prowadzona akcja, w której biorą udział policja, straż pożarna i ratownicy medyczni.

– Przepisy nakładają na nas obowiązek, aby co roku musimy robić ewakuację przeciwpożarową, ale tym razem postanowiliśmy ją trochę zmodyfikować. Doszliśmy do wniosku, że warto by było wprowadzić dodatkowy ciekawy element, który byłby interesujący zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli – mówi Dariusz Sosiński, nauczyciel ZSP CKU w Przygodzicach.

Jak wyglądała akcja służb i odbijanie zakładników z rąk terrorystów? Zobaczcie w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Wieczorami po zmroku policja tam powinna zaglądać i zrobić porządek z młodzieżą robiąc tam sobie imprezy alkoholowe i popisowki samochodowe

    • Proszę zauważyć że młodzież która prześladuje tam wieczorami zawsze sprząta po swoich jak to Pani nazwała imprezach . Bardzo dobrze wychowana młodzież 😘

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick