Strefa żółta i czerwona obowiązują od dzisiaj. Powiat ostrowski i krotoszyński z obostrzeniami

7
Fot. Pixabay
Od 3 października w życie wchodzą zasady żółtej strefy w powiecie ostrowskim oraz strefy czerwonej w powiecie krotoszyńskim. Te dwa powiaty, jako jedyne w południowej Wielkopolsce zostały objęte obostrzeniami ze względu na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem. W strefie niebieskiej, czyli zagrożonej znajduje się powiat pleszewski.

W strefie żółtej obowiązują zasady limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

CZYTAJ TAKŻE: “Sytuacja jest poważna” – ZUS, US i kolejne szkoły z koronawirusem

Strefa czerwona to przede wszystkim obowiązek zasłaniania nosa i ust także na ulicy. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Limity obowiązują także w kościołach. Możliwe będzie zajęcie jedynie 50% miejsc. Limity dotyczą także wesel i innych uroczystości rodzinnych. Może w nich brać udział do 50 osób.

Fot. KPRM
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • Jak widać już obudzili się i mają już dosyć eskalacji strachu, zamkniętych przychodni, tele porad, wykluczających się przepisów i odwołanych operacji itp. Itd.

    • Bo pan minister wspomniał o planach, rozporządzenie miało być, ale z tego co wiem nie ma. Jesteśmy ŻÓŁTĄ strefą, a strona z końcówką gov (rządowa) wyraźnie informuje, że OBECNIE nie ma takiego obowiązku w przypadku strefy żółtej. Mózgu czasami trzeba użyć.

  1. Ciekawostka dla normalnych nie zwracających uwagi na strefy. 1 października UEFA pozwoliła na 30 % publiczności na meczach piłki nożnej. Ostateczna decyzja zależy od federacji, Polska federacja wyraziła zgodę. Normalność zwycięża!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick