Strażnicy miejscy uratowali dom [ZDJĘCIA]

1
Fot. Straż Miejska w Ostrzeszowie
O wielkim szczęściu może mówić właściciel jednego z domów przy ul. Łokietka w Ostrzeszowie. Dzięki szybkiej reakcji ostrzeszowskich strażników miejskich udało się uratować dobytek jego życia.

Patrol Straży Miejskiej w Ostrzeszowie jak co dzień robił objazd po mieście. W pewnym momencie strażnicy przejeżdżając przez osiedle Piastów, zauważyli, że z jednego z domów przy ul. Łokietka wydobywa się gęsty, duszący i zawiesisty dym. Wśród tego dymu pojawiły się także ledwo zauważalne iskry. Dla patrolu był to wyraźny sygnał, że w kominie wytwarza się żar i dochodzi do zapalenia sadzy. Niestety, nikogo z domowników nie było w mieszkaniu. Municypalni szybko ustalili właściciela posesji i powiadomili go o zaistniałej sytuacji. Zadzwonili również po straż pożarną. – Otrzymaliśmy zgłoszenie od strażników miejskich o zaistniałym zdarzeniu. Po dojechaniu pod wskazany adres zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i ugasiliśmy pożar komina – informuje asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. W Ostrzeszowie kominów się nie czyści, bo tam ludzie zajęci występami tanecznymi i malarstwem. Ludziom sztuki trzeba pomagać, a kominiarze powinni za darmo udrożniać przewody kominowe. W końcu nie samym chlebem człowiek żyje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick