Strażak z ostrowskiej jednostki z rodziną wśród rannych na Giewoncie

0
Tragiczne informacje obiegły wczoraj Polskę. Turystów zmierzających na Giewont zaskoczyła gwałtowna burza. Bilans na ten moment to cztery ofiary śmiertelne i ponad 100 osób poszkodowanych, którzy przebywają w okolicznych szpitalach na południu kraju. Wśród nich jest rodzina z Ostrowa Wielkopolskiego. Jeden z mężczyzn to strażak z tutejszej jednostki.

– Potwierdzam, że to strażak z naszej komendy. Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć – informuje krótko bryg. Krzysztof Biernacki z PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Według nieoficjalnych informacji, ze strażakiem przebywały wtedy dwie kobiety i mężczyzna. Przebywają oni w trzech różnych szpitalach. Ich dokładny stan zdrowia nie jest znany. Jedna z kobiet ma być w ciężkim stanie.

Do tragedii doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Turystów zmierzających na Giewont zaskoczyła gwałtowna burza z piorunami i ulewnym deszczem. W wyniku uderzenia pioruna wiele osób zostało poparzonych. Wśród ludzi wybuchła panika, turyści zaczęli uciekać w dół po śliskich od deszczu kamieniach.

Stan wielu poszkodowanych jest ciężki. Do szpitali trafiło ponad 100 osób z urazami czaszkowo-mózgowymi, połamanymi kończynami, poparzeniami I i II stopnia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick