Strażacy z Raszkowa potrzebują nowych strojów. Możesz pomóc!

4
Fot. Zdjęcie ze strony zbiórki
Strażacy ochotnicy z Raszkowa są tak samo zaangażowani w swoją pasję, jak koledzy z Państwowej Straży Pożarnej. I tak samo, jak koledzy z Ostrowa potrzebują strojów, które ochronią ich przed żywiołem. Potrzebują jednak na to pieniędzy, a zakup takiego sprzętu to niemały koszt, bo potrzebne jest aż 40 tysięcy złotych. Każdy może pomóc strażakom i dorzucić chociaż złotówkę na specjalne konto zbiórki!

Druhowie z Raszkowa działają w straży pożarnej już ponad 100 lat i są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Ich obowiązek to nie tylko gaszenie pożarów, czy pomoc przy wypadkach samochodowych, ale także ochranianie różnych imprez plenerowych, usuwanie skutków wichur lub powodzi. Jednostka działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego od 1994 roku. Rocznie odnotowują około 100-150 wyjazdów do zdarzeń.

Do tego wszystkiego niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, którego mundurowym z Raszkowa brakuje. Potrzebne są pieniądze na zakup specjalnych ubrań (typu NOMEX), hełmów, butów oraz rękawic.

Strażacy założyli zbiórkę i liczą na dobre serce nie tylko mieszkańców gminy Raszków, ale także okolicznych gmin i powiatów.

LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 12
  3

  Dzisiaj wszyscy na wszystko zbierają. Dobrze to świadczy o obywatelach. Świadczy to jednak o słabości Państwa i rządzących. Podstawowe potrzeby powinno zapewnić Panstwo. A tak nie jest. Wstyd i hańba. A dlaczego Bartczak nie kupił strażakom strojów?

 2. Najlepiej wyposażona straż w powiecie. W statnich latach około 2 mln zł. m.in przebudowa remizy i samochód za 1 mln złotych. Nasi strażacy na to zasługują. Ale chciałoby się jeszcze więcej.

 3. 4
  4

  Bardzo nam przykro że nasza zbiórka wywołała krytykę w kierunku naszego burmistrza. Pan Jacek burmistrz Raszkowa jest jedynym burmistrzem który zrobił najwięcej jeżeli chodzi o Ochotnicza Straże Pożarne. To właśnie dzięki burmistrzowi oraz radnym Gminy i Miasta Raszków nasza jednostka posiada jeden z nowocześniejszych samochodów na terenie powiatu ostrowskiego. Została także wyremontowana kapitanie nasza strażnica. My STRAŻACY OCHOTNICY Z RASZKOWA NIE POZWOLIMY NA KRYTYKOWANIE NASZEGO BURMISTRZA KTÓRY DLA STRAŻAKÓW ZROBIŁ I ROBI BARDZO DUŻO. Warto również dodać że Pan burmistrz kiedy wyjeżdżamy do zdarzenia praktycznie jest z nami na każdym zdarzeniu. Także szanujmy naszego Burmistrza bo lepszego już mieć nie możemy. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszkowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick