Strażacy z OSP uhonorowani za pomoc w odbudowie kamienicy

2
Fot. odolanow.pl
Leszek Poślednik i Andrzej Gremblewski z OSP Odolanów zostali wyróżnieni przez burmistrza Odolanowa Mariana Janickiego, który postanowił uhonorować dyplomem tych, którzy pomagali w odbudowie pochłoniętej przez ogień kamienicy w lutym ubiegłego roku.

W pierwszą rocznicę pożaru kamienicy w Odolanowie, do którego doszło w 2017 roku, władze miasta rozpoczęły spotkania z osobami, które pomagały pogorzelcom. Rok po pożarze kamienicy w Odolanowie, do którego doszło 9 lutego 2017 roku, przedstawiciele miasta spotkali się z pierwszymi osobami, które pomagały pogorzelcom. Nie brakowało także chętnych, którzy pomagali w odbudowie budynku. Wśród nich znaleźli się strażacy z OSP Odolanów: Leszek Poślednik i Andrzej Gremblewski.

– Kłaniam się tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w tych trudnych dniach. Nawet najmniejsza pomoc była bezcenna. Społeczeństwo Gminy i Miasta Odolanów pokazało, że potrafi być solidarne w biedzie. To jest bardzo budujące – powiedział Burmistrz Odolanowa, Marian Janicki podczas spotkania z urzędzie.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiedziałem, że Odolanów ma burmistrza o tak bogatym życiorysie.
    Ukończył w 1985 studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy Komitecie Centralnym Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Wcześniej po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej pracował jako kowal maszynowy w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Ostrowie Wielkopolskim, a od 1975 jako pracownik etatowy Zarządu Powiatowego Związku Socjalistycznej Młodzieży Wiejskiej i Zarządu Wojewódzkiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Od 1982 do 1984 pełnił funkcję II sekretarza Komitetu Miejsko-Gminnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Odolanowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick