Strażacy z OSP Czekanów mają nowy wóz. Kosztował pół miliona złotych [ZDJĘCIA]

4
Fot. UG Ostrów Wlkp.
Strażacy z OSP Czekanów odebrali nowy lekki wóz ratowniczo-gaśniczy wyposażony. Naszpikowany nowoczesnym wyposażeniem pojazd kosztował niemal 500 tysięcy złotych. Teraz druhowie mają do dyspozycji dwa wozy w tym starsze auto marki Steyr.

Niemal pół miliona złotych kosztował lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki IVECO Daily 70C18, który trafił właśnie do druhów z OSP Czekanów. To jedna z ważniejszych jednostek na terenie gminy, ponieważ jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Kupno nowego auta było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, który przekazał 400 tysięcy złotych. Resztę wyłożyły władze gminy z budżetu. – Druhowie bardzo często wyjeżdżają na akcje. W ubiegłym roku byli na 53 wyjazdach, w tym roku uczestniczyli już w 61 różnego rodzaju zdarzeniach. Nowy samochód zapewne jeszcze bardziej usprawni niesienie pomocy poszkodowanym – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Sześcioosobowe auto jest wyposażone m.in. w zbiornik na wodę o pojemności tysiąca litrów, dodatkowych 100 litrów ma zbiornik na środek pianotwórczy. Autopompa ma wydajność 1600 litrów na minutę i pozwala na tzw. szybkie natarcie.

Pojazd jest wyposażony w ledowy maszt oświetleniowy, a także zewnętrzne oświetlenie pola pracy strażaków. Posiada także wyciągarkę i pięć przenośnych radiostacji. – Do jednostki trafił bardzo dobrej klasy samochód strażacki. Spełnia wszelkie wymogi samochodu ratownictwa technicznego. Warto dodać, że strażacy podczas odbioru pojazdu od producenta otrzymali po 5 par butów, hełmy oraz kominiarki – wylicza Wiesław Janoś, komendant Zarządu Oddziału Gminnego Zrzeszenia Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Nowy wóz powiększy flotę pojazdów, dołączając tym samym do wozu marki Steyr. OSP Czekanów tworzy 20 strażaków ochotników.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Tylko szkoda że nie ma dla niego garażu a ten stary Steyr też do wymiany warto o tym pomyśleć bo jednostka z roku na rok ma coraz więcej wyjazdów do różnych zdarzeń miała być robiona droga od ul Lewkowskiej w Czekanowie do Karsek która biegnie przy samej remizie droga jest wąska i dziurawa ciężko mają minąć się dwa samochody szkoda że włodarze zapomnieli o Czekanowie i nic tu nie jest robione ale do zdjęć wszyscy ładnie pozuja

    • Mieszkaniec warto przychodzić na zebrania wiejskie a wtedy się dowiesz że droga z Czekanowa na Karski będzie robiona już wkrótce

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick