Strażacy z Kobylej Góry zbierają na łódź. „Sanie lodowe nie wystarczają”

0
Strażacy ochotnicy z OSP Kobyla Góra zbierają na łódź. Aby zebrać pieniądze na jej zakup, zdecydowali się poprosić o pomoc w internecie i zorganizowali zbiórkę. "Jako że w naszej miejscowości mamy akwen o powierzchni 18 ha, nasza jednostka bardzo często podczas ratownictwa wodnego jest pierwsza na miejscu, jednak obecnie dysponujemy tylko saniami lodowymi i do podjęcia działań ratowniczych musimy czekać za ratownikami WOPR lub strażakami z PSP".

Ochotnicy z OSP Kobyla Góra, choć działają na terenie, na którym znajduje się akwen, nie mają na wyposażeniu łodzi ratunkowej. Do tej pory nie udało im się także zdobyć odpowiedniego dofinansowania na zakup sprzętu. Dlatego zdecydowali o rozpoczęciu zbiórki. „Organizujemy zbiórkę by móc zakupić własną łódkę ratowniczą wraz z silnikiem oraz przyczepką by nasza pomóc mogła dotrzeć do potrzebujących jak najszybciej to tylko możliwe” – czytamy w apelu strażaków z OSP Kobyla Góra.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

„Kobyla Góra jest miejscowością wypoczynkową, do której przyjeżdża nawet do 1000 turystów każdego dnia (mniej więcej tyle miejsc noclegowych jest w okolicy), a w weekendy ta liczba może wzrosnąć, ponieważ mamy wiele osób przyjeżdżających na jeden dzień. Tak więc łódź ratunkowa u nas bardzo poprawiłaby bezpieczeństwo wypoczywających nad zalewem, a nam pozwoliłaby dużo szybciej reagować w nagłych przypadkach. Mamy w naszych szeregach ratowników medycznych, nurków, ratowników WOPR, strażaków PSP oraz bardzo dobrze przeszkolonych druhów” – argumentują zasadność zbiórki.

Zbieranie pieniędzy rozpoczęło się kilka dni temu. W tej chwili na koncie strażaków jest 641 zł, a więc 5 proc. kwoty potrzebnej na zakup łodzi, która kosztuje 12 tys. zł. Pieniądze na kupno łodzi ratunkowe dla OSP Kobyla Góra można wpłacać pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick